Milyen előnyei és milyen hátrányai vannak az all inclusive nyaralásoknak?

Egyiptom, Törökország, Tunézia – nyaralóhelyek, amelyek úgy rögzültek be a magyar utasok fejébe, mint a tipikus all inclusive szállodasorokat felvonultató országok, ahol egy-két hétig megy a terülj, terülj asztalkám, animáció a medencénél, végtelen koktélok a bárban. Ezek a utazási csomagok természetesen a világ minden részén jelen vannak, nekünk mégis az elérhető közelségben és árban lévő változatok a megszokottak. Miért érdemes minden ellátást fedező hotelt választani és mik azok a tényezők amik mégis inkább a saját utunkat járjuk?

Érvek az all inclusive csomag mellett:

  • Tervezhető költségek
  • A legtöbb esetben nincsenek rejtett költségek és további plusz befizetések, a csomagot úgy kalkulálják, hogy a már csak annyi költőpénzt vigyünk magunkkal, amennyit a szállodán kívül elköltenénk fakultatív programokra, vásárlásra. Egy klasszikus nyaraláson szépen fogyatkozik a költőpénz, egy kis fagyi, jó lenne egy sör, friss halat hoztak az étterembe, ez kihagyhatatlan lehetőség, béreljünk egy egész hétre napernyőt és ágyakat. Az all inclusive nyaraláson csak akkor kell plusz kiadással számolni, ha nem bírjuk az egyhetes henyélést és útra kelnénk a hotelből.

    • Zavartalan, passzív pihenés

    A legtöbb komplexum óriási és rengeteg belső lehetőség van a kikapcsolódásra, az edzőteremtől a gyermek animációs foglalkozásokig. Mikor szállást választunk, mindenképp olvassunk utána, hogy családbarát, vagy esetleg inkább felnőttesebb hotelben töltenénk a jól megérdemelt vakációt. Gyermekkel ideálisak lehetnek a sok programot felvonultató helyek, ilyenkor a szülők fellélegezhetnek, lesznek akik gondját viselik és szórakozatják a kicsiket. A "adult friendly" helyeken nincs gyerekzsivaj.

    • Édes semmittevés

    Mivel minden étkezést magába foglal az ár, ezért nem kell főzni, vagy szimpatikus éttermet keresni, ezzel együtt készülni sem a reggelire, ebédre, vacsorára. Nincs mosogatás sem, minden időt a pihenéssel lehet tölteni.

    • Rutinossá váló napok

    Sokaknak az all inclusive nyaralás jelenti a mindennapokból való kiszakadást és ugyan kicsit érthetetlen módon nem a felfedezés öröméért utaznak, hanem a parton fekvésért. Ők azok, akik inkább nem hagyják el a szállodát, tengerből medencébe, medencéből tengerbe csobbannak, élnek minden snack lehetőséggel és "belakják" az üdülőkomplexumot. Egész éves robot, nagyon aktív munka mellett érthetőbb ez az utazási stílus. Ők hamar kialakíthatják az egyforma kis napokat, étkezéshez igazítva a pihenős programot.

    • Ismerkedési lehetőségek, nemzetközi légkör

    Az óriási hotelek egyszerre rengeteg utast vendégül látnak, a világ minden tájáról, minden korosztályból. A szállodán belüli programok alatt sok lehetőségünk van ismerkedni, ki tudja, lehet, hogy jövőre éppen a szomszéd olasz családhoz ruccanunk majd ki, ha éppen nem az all inclusive nyaralást választjuk?

    Érvek az all inclusive csomag ellen:

     

    • Ahány ország, annyiféle szállodabesorolás

    Ne ringassuk magunkat illúziókba, ne csapjunk le rögtön a soha vissza nem térő ajánlatra: ami Tunéziában öt csillagos hotelnek számít, az például Európában maximum három csillagos. Szépen nézzünk utána, hogy nehogy meglepetés érjen a luxusnak tűnő nyaraláson, mert ha csalódunk, kellemetlen lehet az egész vakáció.

    • Mohóság 

    Az étkezés egy egészen sajátos módon zajlik, a kis karszalagunkkal gyakorlatilag reggeltől estig tömhetjük magunkat és ilyen esetben még azokkal is elszaladhat a ló, akik egyébként nem is nagyevők. Ugyanez vonatkozik az alkoholra is...adott a lehetőség, sokan úgy fogják fel, hogy akkor ezt maximálisan ki kell használni. Ebből lesznek a kemény gyomorrontások, a túlevések, az álmatlan éjszakák és a nyaralás végén lepattanó nadrággombok. Befizettünk, fedezve van minden étkezés, de ne habzsoljunk! Értelmetlen ételhegyeket szedni a tányérra, ha már csak a szem kívánja. Nem utolsó sorban ez az egész átmehet durva pazarlásba. Ráadásul az adott nemzet ételeit sem sűrűn kóstolhatjunk, mert sok szállodánál inkább a nemzetközi kulinária a jellemző.

    • Bezártság, hiányzó szabadságérzet 

    Az all inclusive szállodák kis falvakként működnek ennek minden előnyével és hátrányával. Ha megszoktuk, hogy saját magunk fedezzük fel nyaralóhelyünket, a kultúrát, a természetet, a gasztronómiát, az eldugott tengerpartokat, a történelmi jelentőségű épületeket, akkor inkább nyűg és felesleges az egésznapos catering, hiszen éppen azért utazunk, hogy saját bőrükön tapasztaljuk az ország milyenségét. Felfedeznénk és kalandoznánk, nem szívesen fekszünk egy intézmény partján, izolálva a valódi élményektől.

    • Tömeg és kikerülhetetlen sorok

    Nem biztos, hogy jól időzítjük az étkezéseket és a svédasztalnál és á la carte lehetőségeknél is nagy lehet a tömeg és sok várakozás. Ez zavaró, idegesítő lehet és pihenni érkeztünk, nem mérgelődni. A legjobb medencék is teli lehetnek, a szardíniásdoboz feeling pedig senkinek sem kellemes.

    • Túltolt programok, mesterséges boldogság

    Egészen mesterkéltnek tűnhetnek a kollektív bingózások, táncversenyek, vízi aerobic órák. Vannak, akik kedvelik az ilyet, de akik nem szeretnek idegenekkel körtáncot járni, vagy csak látni a erőltetett programokat, erős szekunder szégyenérzettel, azok jobban teszik, ha elkerülik az ilyen hotelkomplexumokat. Maradjunk a kedves apartmannál, a visszafogott kisebb hotelnél, a szimpatikus kiadó otthonoknál, vagy, ha már luxus, akkor a félpanziónál, vagy teljes ellátásnál, a mindenre feljogosító karkötők nélkül.

    Ez is érdekelhet:

    Faházban lakni az új luxus

    Civilizációtól távol eső helyek, messze a városok nyüzsgésétől. Izoláltság és befelé fordulás. Az élő természet karnyújtásnyira. Kis helyek a testnek, végtelen terek a léleknek.

    nyár | utazás családdal | pro és kontra | nagy sztori | all inclusive

    FOLYTASD EZZEL

    Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

    10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

    Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

    Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

    Megnézem, mert érdekel!
    Iratkozz fel a hírlevelünkre!
    Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
    Feliratkozom