A világ egyik leggazdagabb embere szerint az idén bekövetkezett, irodai munkához és utazáshoz köthető változások akkor is velünk maradnak, ha ennek a borzalomnak egyszer vége lesz.
A Microsoft alapítója a The New York Times DealBook konferenciáján fejtette ki gondolatait a koronavírus-járvány várható hatásaival kapcsolatban. Úgy véli, a legkomolyabb változás az üzleti utakat érinti. "A jóslataim szerint az üzleti jellegű utazások több mint ötven, az irodában töltött napok több pedig mint harminc százaléka eltűnik – mondta Bill Gates. – Az üzleti utak azon típusa, amikor lényeges elrepülni valahová, hogy aztán személyesen legyünk jelen egy megbeszélésen, már nem lesz alapvető fontosságú."
A távmunkát illetően szerinte szélsőségek lesznek megfigyelhetők, vagyis akadnak majd olyan vállalatok (például a Twitter), melynek alkalmazottai gyakorlatilag bárhonnan dolgozhatnak.
Beszélt többek között a virtuális találkozókról, illetve a személyes és az online meetingek közti különbségről is.
Utóbbihoz kapcsolódóan elárulta, idén nem szerzett új barátokat, mert nem ismerkedett meg véletlenszerűen emberekkel.
Számos vállalat újragondolja egyébként munkafolyamatainak jövőjét, mivel a világjárvány ebben az évben gyakorlatilag lenullázta az utazást és a napi irodai munkát. Nem a Twitter az egyetlen, amely lehetővé tette az alkalmazottainak az örökös távmunkát: a Slack, a Stripe és a Facebook dolgozóinak sem muszáj bejárniuk, bár egyes esetekben ez a megoldás fizetéscsökkenéssel járhat. A Bill Gates és Paul Allen által 1975-ben alapított Microsoft afféle hibrid munkahelyként működik tovább, az alkalmazottaknak csupán a munkahét felét kell az irodában tölteniük.
Gates üzleti utakra vonatkozó előrejelzései megfelelnek az iparági szakértők becsléseinek, mely szerint jó néhány év múlva térhetnek csak vissza a járvány előtti állapotok. A Bank of America októberi kutatása megállapította, hogy az üzleti utak 2023 végén vagy 2024-ben lendülhetnek fel újra.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Pixabay)
bill gates | munka | jövő | koronavírus | jóslat | utazás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
![](https://roadster.hu/uploads/2024/12/roadster-18-promo.jpg)
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!