Teljesültek a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások további jelentős enyhítéséhez szabott feltételek, így jövő hétfőn elkezdődhet a brit kormány nyitási menetrendjének következő, harmadik szakasza.
Május 17-től a kormány előzetesen felvázolt nyitási programjának megfelelően a jelenlegi hatról harmincra emelkedik azoknak a nem egy háztartásban élőknek a száma, akik szabadtéren egymás társaságában tartózkodhatnak, emellett zárt térben, például lakásokban hat, nem egy fedél alatt élő ember tarthat összejöveteleket.
Az éttermek, pubok és bárok – amelyek jelenleg csak teraszokon vagy kerthelyiségekben fogadhatnak vendégeket – a jövő hétfőn megnyithatják beltéri kiszolgáló helyiségeiket is.
Kinyithatnak a mozik, a színházak, a koncerttermek, a múzeumok és stadionok,
de ezekben a létesítményekben a nagyszabású rendezvények látogatóinak számát még korlátozni kell.
Ismét fogadhatnak vendégeket a szállodák és egyéb turisztikai szálláshelyek, és lehetővé válik a turisztikai célú utazás Nagy-Britannián belül, úgy, hogy az utazók az éjszakákat is otthonaiktól távol, a szálláshelyeken tölthetik.
Lehetővé válik többnapos iskolai kirándulások szervezése is, és jövő hétfőtől a középiskolás diákoknak nem kell maszkot viselniük az osztályokban, illetve az iskolák közösségi helyiségeiben.
Visszatérhetnek a hallgatók az egyetemekre is. Május 17-én a turisztikai célú külföldi utazások jelenlegi teljes tilalma is megszűnik, de ebben továbbra is jelentős korlátozások maradnak érvényben.
A brit kormány már a múlt héten bejelentette, hogy a tilalmat a közlekedési lámpákéhoz hasonló színkódos rendszer váltja fel, és ez határozza meg, hogy Angliába mely országokból lehet beutazni a jelenleg általánosan kötelező tíz nap karantén nélkül.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI)
Anglia | járványIlyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!