Guillermo Kahlo Mexikóban, az 1900-as évek első három évtizedében készült különleges építészeti fotográfiáit mutatja be.
Guillermo Kahlo a világ talán legtöbbször fényképezett művészének, Frida Kahlónak volt az édesapja. Mexikóban fotográfus ikon, akinek munkásságát a nemzetközi fotóművészeti színtéren nagyra értékelik, itthon ugyanakkor még kevéssé ismerik. A kiállítás az ő különleges felvételeiből válogat. Időutazást kínál Mexikóba: az 1900-as évek első három évtizedében készült fényképek izgalmas pillanatképek az ország gazdag, többféle kultúrából és tradícióból táplálkozó, sok évszázados építészeti örökségéről, másfelől az elmúlt századelőn felívelő monumentális mexikói építkezésekről.
Guillermo Kahlót Mexikó klasszikus fotográfusaként emlegették. Felvételeiből a dokumentumok hitelességével tárulnak elénk az ország történeti múltjának templomai és kolostorai.
És talán az ő kamerája rögzítette legérzékenyebben Frida arcát, arcait.
Számtalan fotó megszületésének részese volt Frida is, a 20. század emblematikus festőnője, akinek művészetére formáló hatással volt édesapja fényképészműhelyének titokzatos világa, laborkamrájának rejtélyes atmoszférája, Guillermo látványkomponálási módja, képi sűrítő és absztrakciós praxisa, néhány közös országjáró utazásuk élménye, a két művész egymást segítő, bensőséges kapcsolata. A Frida Országa című kiállítás szeptember 22-ig látható a Műcsarnokban.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Műcsarnok)
kiállítás | építészet | műcsarnok | fotó | Guillermo KahloBorokkal, ételekkel és zenével vár szombaton az a hely, ahol nagyon jó lenni
Egy nógrádi kis faluba érkezik az év legkedvesebb egynapos művészeti fesztiválja
