Kézzel foghatóvá vált az idő Münchenben

Az amerikai művészt, Janet Echelmant nem akárhogy ihlette meg a fenntartható jövő gondolata. Kültéri installációja, amely a Földi idő 1.26 München nevet kapta, teljes egészében újrahasznosítható szálakból készült.

A 24 x 21 méteres alkotással az ökoszisztéma dinamikus jellegét kívánta szimbolizálni azáltal, hogy a természeti erők hatására az installáció folyamatosan változik. Az alkotás üzenete megfelel az IAA Mobility 2021 kiállítás szellemiségének is, amely a mobilitás jövőjére mutató,  fenntartható megoldásokat ünnepli. A művészeti installáció szeptember 7 -től október elejéig lesz látható.

A Janet Echleman földi idejének újrahasznosítható anyagból készült szálait úgy szőtték, mintha halászhálót készítettek volna, ráadásul a becslések szerint egyes szálak még az acélnál is tizenötször erősebbek. A szél, az eső és a fény folyamatosan alakít a hálón, amely ezáltal állandóan mozgásban van, változtatja a színét, az alakját. Az installáció egyedülállósága révén összevonódik a városi térrel, lehetővé teszi, hogy lüktessen, lélegezzen.

A tervező elmondása szerint a háromdimenziós formát az óceán felszínének adatmodellje ihlette egy földrengést követő hullámzás után, a Csendes-óceánon. Az 1,26 szám erre az eseményre utal, ami a föld forgásának felgyorsulásához vezetett, és körülbelül 1,26 mikroszekundummal lerövidítette a nap hosszát.

Három évvel ezelőtt Münchent a világ legélhetőbb városának titulálták, méghozzá virágzó gazdasága és kitűnő infrastruktúrája miatt. Egy friss tanulmány pedig a legjobb egyetemi városok rangsorában is előkelő helyre tette a német várost.

(Forrás: Designboom, fotók: Studio Echelman)

idő | installáció | föld | dizájn | münchen

FOLYTASD EZZEL

Egy stílusos pergolával szinte az egész életünket áthelyezhetjük a szabadba

Rendhagyó építmények hódítják meg a Balaton-Felvidéket

Rendeld meg a Roadster magazin 15. számát!

Nyakunkon a tavasz, és ami még jobb hír, itt a legújabb Roadster magazin is. Mit találunk benne? Találkozunk az amerikai képzőművésszel, Jim Denevannel, aki amellett, hogy land artban utazik, egy csodás rendezvényszervező céget is működtet, amely elképesztő helyeken szervez vacsorákat Kaliforniától kezdve Dél-Afrikán át Toszkánáig. Kifaggatjuk a kultikus Iditarod Trail Race kutyás szánhúzó verseny szervezőjét, a biennáléra készülő Nemes Márton festőművészt, megismerkedtünk a Friluftsliv filozófiával, Arnaud Montagard fotós révén megnézzük, milyen Amerika hátsó udvara, főzünk a 101 Bistróban, és a Totemism legújabb kollekcióját is szemügyre vesszük. ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom