Akad köztük olyan, ahová kanyargós hegyi ösvényen kell felcaplatni, míg egy másik világhírű festők inspirációjaként szolgált. Szerintünk ezek a kontinens legszebb apró helyei.
Folegandrosz, Görögország
Nyugodtan el lehet felejteni a kétségkívül csodás Santorinit, mert a legszebb görög sziget bizony nem más, mint Folegrandosz. Harminckét négyzetkilométer tömény Görögországot rejt, és a mai napig meg tudta őrizni érintetlenségét.
Három falu található itt, mindegyik hófehérre mázolt, kék ajtós házaival ontja magából a hellén romantikát.
A hatszázötven méteres fennsíkon fekvő Chorát nevezhetjük a „fővárosnak”, ahol a macskaköves utcákon bármikor belefuthatunk szamarakba.
Igazi nászutas, szerelmes sziget, kristálytiszta vizű strandokkal.
Gordes, Franciaország
Maradva a legeknél, Provence leggyönyörűbb falvának tartják az alig kétezer lakosú Gordes-ot.
Sok mindent elmond róla, hogy olyan híres-neves festők jöttek ide alkotni és inspirálódni, mint Chagall vagy Vasarely.
A falu tetején tornyosodik az 1031-ben épült Castrum Gordon vár, amely alapjaiban határozza meg a környék látképét.
A zöldségesekkel, kézművesekkel, kávézókkal teli óváros szűk utcái és a történelmi épületek tökéletesen hozzák a vidéki Franciaországot.
Ravello, Olaszország
Az Amalfi-part egyik legismertebb települése, holott nem is a tengerparton fekszik.
A sziklafal oldalában megbújó békés kis városkába egy öt kilométeres, kanyargós hegyi úton juthatunk fel, melynek végén aztán az egész Salernói-öbölt belátni.
Ravello jelképe a várost a tizenharmadik században felvirágoztató Rufolo család impozáns villája, a kicsiny, csendes település pedig 1997 óta az UNESCO Világörökség része.
Whitby, Anglia
Kétarcú városka Észak-Yorkshire partjainál egy mély völgyben: forgalmas tengeri kikötőjében és homokos strandján pezseg az élet, a városban pedig itt-ott mintha megállt volna az idő.
Utóbbit csak megerősítik a macskaköves utcák és a piros tetős házak, nem beszélve Whitby szimbólumáról, az East Cliff tetején található hetedik századi apátságról és annak romjairól.
Hallstatt, Ausztria
A sógorok talán legvarázslatosabb települése – és egyben a legnépszerűbb is. A tópartra épült, festői környezetben fekvő kisváros egyetlen főutcából áll, és egy alagúton keresztül lehet megközelíteni.
A tó és a sziklafalak közti szűkös hely miatt egymáshoz igen szorosan felhúzott házak sorakoznak itt.
Hallstattban található a világ legöregebb, hétezer éves sóbányája, úgyhogy nem árt felkészülni rá, hogy errefelé minden a só körül forog.
(Fotók: Getty Images, Unsplash)
világörökség | falu | Whitby | kisváros | olaszországIlyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!