Az Eurostat azt vizsgálta, mennyien szállnak vonatra az ingázók közül, ezzel is támogatva a környezetbarát közlekedést.
Adataik szerint az Európai Unióban 2022-ben a 197 millió 15 és 64 év közötti munkavállaló közül több mint 12,5 millióan választották a kötöttpályás közlekedést, ami a teljes foglalkoztatott népesség 6,4 százalékának felel meg, és 4,4 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest.
A dolgozók teljes létszámához viszonyítva a belga Brabant Wallon tartományban vonatoztak a legtöbben (45 százalék), majd egy másik belga tartomány, Vlaams-Brabant következik (42 százalék), a harmadik helyen pedig Pest megyét találjuk (41 százalék).
A negyedik a belgiumi Namur tartomány (38 százalék), majd az osztrák Burgenland (36 százalék) és Niederösterreich következik (29 százalék).
Ugyanakkor az európaiak nemcsak az ingázáshoz, hanem a hosszabb utazásokhoz is egyre szívesebben válaszják a vonatot. A Trip.com-on történő vonatfoglalások száma is egyre nő, és különösen a Z generáció érdeklődik a környezetbarát alternatívák iránt.
Akit pedig érdekel, hogy mennyi szén-dioxid-kibocsátást spórolhat meg egy-egy vonatúttal, az a TrainPal jegyértékesítési platformon nyomon követheti.
Több ország is igyekszik vonatozásra buzdítani az embereket, először Németország állt elő a 49 eurós jeggyel, majd Magyarország, Portugália és Franciaország is követte a példát, itt ráadásul a vonatjegyek árának csökkentésével párhuzamosan megemelnék a repülőjegyek árát is.
Összesslglben ebben az európai országban ülnek az emberek a legszívesebben vonatra, ha pedig Budapestről indulunk, erre az úti célra éri meg a leginkább vasúton utaznunk.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images)
ingázás | magyarország | statisztika | eurostat | európai unióIlyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!