Close
Kenderből épült ez a teljesen karbonsemleges angol ház

Kenderből épült ez a teljesen karbonsemleges angol ház

Itthon még kevéssé ismert az ipari kender, ellenben kiváló hőszigetelő, olcsó, szinte nulla a környezeti lábnyoma, és ultrastílusos. Bizonyítja egy kifinomult angol vidéki otthon.

A Margent Farmon, Cambridgeshire-ben épült házzal az volt a célja a tulajoknak és a Practice Architecture építészeinek, hogy bemutassák, milyen elképesztően változatosan felhasználható a vadkender. A növényt amúgy már most is előszeretettel használják bioüzemanyagként vagy a ruhaiparban, építőanyagként azonban még kevésbé elterjedt, pedig hát tökéletes. Ahogy ez látszik is ezen az előregyártott kenderbetonból épült házban is.

Mivel maga az anyag is nagyon stílusos és rusztikus, az építészeknek nem állt szándékában eltakarni: a látszó kenderbeton melegséget és egyszerű stílusosságot áraszt. Emellett hasznos is, ugyanis a kender megregulázza a levegő nedvességtartalmát, nem lesznek nyirkosak vagy penészesek a falak – ezzel pedig lényegesen egészségesebb környezetet teremtenek egyes építőanyagoknál, ahol ezek gyakori problémát okoznak.

A kenderfalak mellett az ajtók, a lépcsőkorlát, a bútorok többsége és a tartóoszlopok fából készültek, a padlót pedig fonott padlószőnyeg takarja. A hálók és a fürdők a földszinten találhatók, ahol még egy dupla belmagasságú nappaliban is ücsöröghetünk, és az óriási üvegfalakon át gyönyörködhetünk az angolos kertben.

A külső falakat ipari kender és üvegszál keverékéből készült csempék takarják, melyeket mezőgazdasági hulladékként megmaradt, cukor alapú gyanta köt össze.

Az építészek és a tulajok tovább kísérleteznek a kenderhasználattal, például kenderből készült tálcákat, italalátéteket és akasztókat is készítettek a The Conduittal – de a világ számos pontján sok építész fordul a klímaváltozás zászlaja alatt a kenderbeton felé. Szerintünk dizájnügyileg is roppant meggyőző anyag – jó tulajdonságainak köszönhetően pedig maximálisan támogatjuk az építészetben való elterjedését.

Ez is érdekelhet:

építészet | kenderbeton | dizájn | Anglia | ipari kender

FOLYTASD EZZEL

Ilyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja

Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Rendeld meg a Roadster magazin 13. számát!

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Close
Ezek a hangok, ízek, élmények valódi ünneppé varázsolják a karácsonyt
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom