Nemcsak az olaszoknak és a spanyoloknak fájó a légtérzár.
Az Oroszországgal szembeni szankciók és a háborús események most már komolyan érintik a turisztikai szolgáltatókat, valamint a különböző országokat – mondta Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő, az InfoRádió Világszám című műsorának szerkesztő-műsorvezetője.
Mint elmondta, a komoly vásárlóerővel rendelkező orosz turisták az elmúlt tíz évben mind nagyobb és nagyobb számban érkeztek az Európai Unió városaiba. Hozzátette ugyanakkor, hogy a jelek szerint az Oroszországgal foglalkozó utazási irodák az orosz–ukrán háború kirobbanása után egyelőre nem mondták le az útjaikat, bízva abban, hogy az utakat meg lehet tartani, annál is inkább, mert a koronavírus-járvány idején meglehetősen sokáig zárva volt Oroszország.
A turisztikai szakértő beszélt arról is, hogy
közvetlenül a válságot megelőzően Magyarországon, ezen belül Budapesten is megnőtt az orosz turisták száma,
de ez általánosságban elmondható más európai és tengerentúli turistahelyekről is.
"Most, hogy jöttek a szankciók, nyilvánvalóan a repülős turizmus gyakorlatilag meg fog állni, hiszen az Európai Unió nem kívánja fogadni az orosz járatokat, ami komoly ‘vérveszteség’ lesz mindazon országoknak, amelyek esetében az orosz turizmus jelentős"
– fejtette ki a műsorvezető.
Elmondása alapján – a pandémiát megelőzően – a Budapestre érkező turisták esetében Oroszország az első tíz helyen szerepelt a küldőországok között, sőt, viszonylag jó helyezést foglalt el.
A magyar fürdővárosok, köztük például Hévíz turizmusát alapvetően határozták meg az orosz turisták.
Így nekünk is fájó a légtérzár, ahogyan az olasz és spanyol üdülőtelepüléseknek”
– fogalmazott a szakember.
Azt is kiemelte, jelen pillanatban kérdéses, hogy az Európai Unión kívüli kedvelt orosz úti célokat, mint például Törökországot hogyan érinti majd a kialakult válság, hozzátette ugyanakkor azt is, hogy a háborús helyzet miatt fokozódó bizonytalanság mind az utazókra, mind az utazási irodákra és az utazásszervezőkre negatív hatással van.
Az amerikai turisták például nemcsak oroszországi, de egyéb európai útjaikat is elkezdték lemondani.
(Forrás: infostart.hu, képek: Pixabay, Unsplash)
oroszország | turizmus | turisták | szankció | hévíz | légtérzár
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!