Mi tartott ilyen sokáig?
Megalakult a múzeumi macskák és gondozóik szakszervezete Szentpéterváron, közölte csütörtökön az Ermitázs sajtószolgálata. Az érdekvédelmi szervezet a macskák és gondozóik jogai fölött fog őrködni,
emellett megosztja más múzeumokkal a gyűjtemény rágcsálók elleni védelemben szerzett gazdag tapasztalatait.
Marija Haltunen, az Ermitázs illetékes szóvivője újságíróknak elmondta, hogy a múzeumi egerek levadászására tartott macskákat megbecsülik és jól bánnak velük. A szakszervezet megalapításával a kezdeményezők éppen ennek az állapotnak a fennmaradását szeretnék biztosítani.
A szakszervezet tevékenysége Haltunen szerint hivatalosan májusban,
az Ermitázs macskáinak hivatalos napján veszi kezdetét.
A Néva parti világhírű szépművészeti múzeumban, a 18. században épült Téli Palota alagsorában a kezdetektől tartanak macskákat azt ottani értékek és gyűjtemények védelmére. Az egérfogó cicák legutóbb decemberben kerültek a világ híradásaiba, amikor egy francia férfi rájuk hagyta vagyonának egy részét.
Ha szeretnél még hasonlóan pozitív energiákat, mint a megbecsült múzeumi macskák, akkor ajánljuk a saját showműsort kapó, skót-felföldi hosszúszőrű marhákat!
(Forrás: MTI, fotók: Unsplash)
ermitázs | néva part | macska | cica | szépművészeti múzeumIlyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!