Gyors, egyszerű és megnyugtató megoldás egy zökkenőmentes biztonsági mentésért.
Manapság rengeteg adatot gyártunk és tárolunk a telefonon, számítógépen és okoseszközökön képek, videók, dokumentumok és egyéb fájlok formájában. Ezek mindannyiunk számára komoly értéket képviselnek, amelyeknek értelemszerűen nem szívesen intenénk búcsút. Ez pedig fokozottan igaz, ha a megélhetésünk is ettől függ, mert szabadúszó fotósként, grafikusként vagy éppen webdizájnerként dolgozunk. Ebben az esetben nemcsak az átlagosnál nagyobb adatmennyiségek tárolásával kell megküzdenünk, de egy olyan, százhúsz százalékig megbízható megoldás is szükségessé válik, amellyel biztonsági mentést készíthetünk adatainkról és megoldhatja fájlmegosztási feladataikat (például az együttműködő partnerrel).
Látszólag jó döntésnek bizonyulhat, ha beruházunk egy hagyományos fájlszerverre vagy előfizetünk valamely felhőszolgáltatásra. A hangsúly viszont a látszólagon van, ugyanis
- a hagyományos szerver, illetve az offline adattároló eszközök (például a pendrive vagy a külső merevlemez) nem a legmegfelelőbb választás, ha együttműködési feladatok megoldására vagy biztonsági mentésre van szükség, merthogy ezek nem szinkronizálnak folyamatosan, ergo adatvesztéshez vezethetnek.
- A nyilvános felhőtárhelyek esetében (ilyen a Dropbox vagy a Google Drive is) pedig kénytelenek vagyunk kiadni a kezünkből a fájlokat (azaz szenzitív adatainkat) egy idegen szolgáltató részére, olykor magas előfizetési díjak mellett, miközben a tárolókapacitásuk véges – persze ettől még kétségtelenül kényelmes és praktikus az együttműködés szempontjából.
Beszéljünk a NAS-ról!
A NAS (Network Attached Storage, hálózati adattároló) egy intelligens, központi adattárolási megoldás, amellyel egyetlen helyen foghatjuk össze – akár a különböző eszközről származó – adatainkat ráadásul úgy, hogy az interneten keresztül a böngészőből és alkalmazásainkból bármikor hozzáférhetünk az általunk megadott eszközökről, legyünk a világ bármely pontján.
Hatalmas előnye, hogy költséghatékony,
merthogy nincs havi díja, ez egy saját ingyenes tárhely. Persze magát a NAS-t meg kell venni, illetve a merevlemez(eke)t, de mindez egyszeri beruházást jelent – nyilván itt most nem számoljuk bele a villanyszámlát és az internet-előfizetés díját.
Kifejezetten jó tulajdonsága, hogy bővíthető,
vagyis ha megtelt a tárhely, akkor újabb merevlemezzel egészíthetjük ki a meglévők sorát, ennek pedig csak a pénztárcánk szabhat határt – a NAS konfigurációjától függően a felhőszolgáltatásokban elérhetőnél jóval nagyobb tárhelyet kaphatunk, ugyanis szinte a végtelenségig bővíthető a tárolókapacitása.
Eddig tehát úgy állunk, hogy egyszeri beruházásért cserébe kapunk egy hosszú távú megoldást a fájlok tárolására, megőrzésére, rendszerezésére. Na de folytassuk!
NAS=maximális biztonság
A már említett külső adattároló eszközök nem képesek a folyamatos szinkronizálásra, ez pedig könnyen adatvesztéssel járhat, a felhőalapú szolgáltatások ugyan rendelkeznek ezzel a képességgel, de a fentebb megnevezett aggályok miatt nem számítanak a legbiztonságosabb választásnak.
Ugyanakkor a NAS segítségével gyorsan, egyszerűen és biztonságosan bevezethetünk egy zökkenőmentes biztonsági mentési megoldást. Például lehetőségünk van beállítani, hogy automatikusan biztonsági másolatot készítsen számítógépünkről, amikor módosítottunk egy fájlt – így egy esetleges leállás során sem kell attól tartanunk, hogy elvesznek a tárolt adatok –, de egyéni ütemezés alapján is indíthatunk biztonsági mentést.
Fontos adalék: tekintve, hogy rengeted tárhely áll a rendelkezésünkre, lehetőségünk van az összes biztonsági mentést egyetlen védett helyen megőrizni, vagyis szinte kizárt az adatvesztés.
Egyszerű használni, ugyanakkor nemcsak amatőröknek való
Beszerelése, üzemeltetése nem igényli IT-szakember alkalmazását, a rendszer konfigurálását és ellenőrzését bármilyen böngészőből vagy mobilalkalmazásból elvégezhetjük, kezelése pedig egyszerű – nézd csak, ennyire. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy csak amatőr felhasználók számára lehet hasznos, például egy Synology NAS esetében a Synology Photos a profi fényképészek és a kezdők számára egyaránt tartalmazza a fényképek hatékony kezeléséhez szükséges összes eszközt és funkciót – az automatikus eszközök segítségével csoportosítjuk, szűrhetjük, rendszerezhetjük és megoszthatjuk a tartalmat úgy, hogy a legnagyobb biztonság mellett őrizhetjük meg őket.
Összegezve: a NAS leegyszerűsíti a munkát, hosszú távon megoldja az adattárolással kapcsolatos problémákat, ár-érték arányban pedig a legjobb, legkényelmesebb és legbiztonságosabb megoldást kínálja adataink tárolására, mentésére és megosztására.
Ha tökéletes belépő szintű NAS-ban gondolkozunk, akkor a Synology eszközeinél lenne érdemes körbenézni, a bővebb információk mellett a NAS-választójukkal megtalálhatjuk a céljainknak legmegfelelőbb NAS-t.
A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a Synology.
mentes | synology photos | synology | adattárolás | nagy sztori | nas
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!