Egy hatvannyolc oldalas, igazán színvonalas és tartalmas kiadványt vásárolhatunk meg online és a Bortársaság üzleteiben. Január végétől egészen február végéig Tokaj vidékére fókuszálnak a boltok, a tematikához hozzátartozik a mindössze ötszáz forintos támogatói áron kapható Hegyalja 2020 magazin is. Ráadásképp a kiadványból befolyt összeg teljes egészében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületet illeti.
Hegyalja 2020 a neve annak a rendhagyó kiadványnak, melyet csak a Bortársaság üzleteiben és online lehet megvásárolni.
A magazin célja, hogy az egyre izgalmasabb vidékké váló tokaji régiót és arcait, valamint az egyre erősödő borkultúrájukat, aktualitásokat mutassa be.
Az üzletekbe megérkeznek a 2018-as évjáratú borok, a Hegyalja 2020 és mindezt még a Mit művelsz? podcastcsatorna is kíséri, vagyis ennél komplexebb nem is lehetne a tokaji tematika.
A magazin alkotóinak igazi szerelemprojekt ez, hiszen 2011 óta készítenek évjáratkörképeket a régióban, a legkiemelkedőbb borokkal és legérdekesebb borászokkal, szakemberekkel.
Egy igényes és az értékre/érdeklődőkre szerencsésen rátaláló kiadvány ennek a kutatómunkának az ünnepe, hiszen megannyi egyedi történetet, példás munkamorált, életutat tudnak bemutatni benne.
A Hegyalja 2020-ban megszólal Berecz Zsolt, a zempléni csíkász, pákász, madarász, Bacsó András (Oremus Birtok) egy korszaklezáró portréinterjúban mesél, Bárdos Saci a Tokaj Nobilistől az osztrák borászkodással való párhuzamról szól. Helyet kap Márkus Mónika oltástechnikája, nem maradhat ki Ifj. Szepsy István sem, ahogy Demeter Zolival is szívesen foglalkoztak, hogy minél többen megismerhessék a különc és formabontó borászt. Balassa István és Szilágyi Laci az elmúlt tizenöt évről nosztalgiázik, Alkonyi László a Kaláka Pincétől Tokaj múltját és jövőjét taglalja. A Sauskától Rakaczki Gábor a Medve dűlőről mesél.
A hatvannyolc oldalas, rengeteg információt rejtő tokaji szerelmeslevél ötszáz forintos támogatói áron szerezhető be, és amellett, hogy a szellemet gyarapítja, a léleknek is jót tesz.
Az eladott magazinokból befolyt egész bevétel a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek megy, amely a Zempléni Tájvédelmi Körzet területén élő odúfészkelő madarakat segíti belőle.
Faanyagot vásárolnak, odúkat készítenek, a fészkelő állományt monitorozzák majd.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Bortársaság)
tokaji | HEGYALJA 2020 | mit művelsz podcast | bor | tokajLeállítják Franciaország egyik legrégebbi sajtjának gyártását a szárazság miatt
A Loire-völgy, ahol a kétezer éves borkészítési hagyományok pazar építészeti megoldásokkal találkoznak
