Megfejthették a világ egyik legnépszerűbb desszertjének rejtélyét

Ki készítette az első palacsintát, és hogyan jött az ötlet? Egy legenda szerint az eredete csupán a véletlennek köszönhető.

Gondolatban utazzunk vissza Bretagne-ba, a 13. század környékére. Egy asszony éppen vacsorát készít a családjának, amikor véletlenül kiöntött egy kis hajdinakását a kandallóba helyezett tálból. A keverék egy forró serpenyőre ömlött, amelyen azonnal sülni kezdett. Nem akarta elpazarolni az ételt, így megkóstolta. Meglepően finomnak találta, ettől kezdve pedig rendszeresen készítette.

Bár nincsen kézzelfogható bizonyíték arra, hogy valóban így született meg a palacsinta, az azonban biztos, hogy mára világszerte népszerűvé vált. Az idő folyamán pedig minden nemzet kicsit a maga képére formálta. Így lehetséges az, hogy

bármerre is járunk a világban, kóstolhatunk valamilyen palacsintát.

Franciaországban a legvékonyabb, Németországban és Ausztriában kissé vastagabb és baracklekváros töltelékkel vagy sütőben sütve, túrós masszával megtöltve kínálják. Spanyolországban hagyományosan zsírban sütik ki és változatos töltelékekkel kínálják. Galíciában kóstolhatunk húsos, gyümölcsös és mézes változatot is.

Az édes japán palacsintát, vagyis a kerupont általában kúp alakúra tekerik és pudinggal, csokoládéval, gyümölcsökkel vagy tejszínhabbal kínálják. De készítenek sós változatot is, amibe sertés vagy csirkehús kerül. Norvégiában krémsajttal és lekvárral töltik és útközben fogyasztják el.

(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)

történet | palacsinta | legenda

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom