Nem ritka, hogy a sci-fi filmek hiperindividualizált technológiát ábrázolnak, melyek személyes információkat jelenítenek meg nyilvános helyeken. A tudományos fikció a Delta és a Parallel Reality együttműködésének köszönhetően azonban valósággá válik.
A Parallel Reality lehetővé teszi, hogy egyszerre akár száz ember ugyanazon a képernyőn lássa a személyre szabott repülési információit.
Az, hogy mit lát, attól függ, hol áll, mert a megjelenített információ az éppen elfoglalt pozíciótól függően másképp néz ki.
Így van rá esély, hogy valaki más is láthatja az adatokat, ha épp ugyanabban a pozícióban vagy az infót kereső utas mögött áll, de ehhez az kell, hogy a látóhatártól egy-három fokon belül legyen.
"Ha az új technológia gyorsabbá és könnyebbé teszi a kapu és az indulással kapcsolatos infók megtalálását, akkor nem csupán egy bűvésztrükköt mutatunk az ügyfeleknek, hanem valódi problémát oldunk meg" – mondta Ranjan Goswami, a Delta ügyfélélményért felelős vezető alelnöke. "Az ügyfelek már most is használhatják a személyre szabott navigációt a mobileszközeiken keresztül, de az újítás lehetővé teszi, hogy egy nyilvános képernyő személyes képernyőként működjön – kiszűrve a nem releváns információkat."
Ha a járat követéséről van szó, gyakran elég a légitársaság applikációjára ránézni vagy rákeresni a konkrét járatra a Google-ön. Ha azonban a járathoz tartozó beszállókaput az utolsó pillanatban váratlanul megváltoztatják, előfordulhat, hogy a telefon nem képes lekövetni a legfrissebb módosulást. Ahelyett, hogy sietve és kapkodva pásztázzuk a végtelennek tűnő táblát, a Parallel Reality segítségével sokkal könnyebb megtalálni az indormációkat.
A Parallel Reality összekapcsolódik a repülőtereken bevezetett digitális személyazonosító technológiával, amely lehetővé teszi, hogy az utasok a személyi igazolvány és a beszállókártya felmutatása helyett arcfelismeréssel jelentkezzenek be. Azok, akik ezt választják, ugyanezt az módszert kapják meg annak érdekében, hogy a Parallel Reality tábláján is láthassák a járatukkal kapcsolatos információkat. Másik opció, hogy a beszállókártyát beszkennelve érhető el az adatáradat.
A csúcstechnológia bemutatóját a Delta McNamara termináljának A csarnokában lehet megcsodálni.
Nemrég megírtuk, hogy a Travel Pulse szerint a szingapúri Changi repülőtér visszaszerezte a világ legjobbjának járó címet, miután 2021-ben csupán a második helyen végzett. Ahogy azt a Roadster is megírta, a tavalyi trónfosztás meglepő volt, hiszen ezt megelőzően nyolc éven keresztül nem talált legyőzőre, így
mindenféle erőfeszítés nélkül nyerték el a Skytrax-díjat.
(Forrás: Matadornetwork, fotók: Getty Images)
terminál | Virtuális | Delta | személyre szabott | jövő | információk
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!