A szalámis-tojáskarikás-pirosaranyas szendvicsek ideje lejárt

Felemelő, ha egy rendezvényen a bánatos, száradt retroszendvicsek helyett ízletes, szép és hívogató falatokkal várnak. Ezek lehetnek kisebb szendvicsek, mártogatós megoldások, egy harapásra elfogyasztható édességek, vagy akár jó méretben porciózott saláták is. Ilyen ínyencségekkel foglalkozik a Dear Budapest, amely rendhagyó módon először bisztrót nyitott, majd változtattak az elképzeléseken, és ma már inkább kiszállítós catering megoldásokkal foglalkoznak. 

Juhász Bianka nem éppen átlagos fiatal vállalkozó: vezetett már prémium magazint, sminkiskolát is, aztán úgy gondolta, miért ne szállhatna be a vendéglátásba, megnyitotta hát a Dear Budapest üzletét, egy kedves és otthonos kis bisztrót a Veres Pálné utcában. Az V. kerület ezen részének vitathatatlan a bája, viszont tény, hogy messzebb esik a fősodortól. Hiába volt remek ötlet a smørrebrød (skandináv nyitott szendvics) és a borok, koktélok párosítása, neves séfek kollaborációja, nehéz volt bevonzani azt a mennyiségű embert, ami gazdaságilag megérte volna.

Bianka dizájnérzékeny és nem enged a minőségből, rendszeresen szembe találkozott azokkal a buktatókkal, amikkel a vendéglátósok szoktak. Jópofa rendezvényeket csináltak, a törzsvendégek szerették a Dear Budapest hangulatát és ételeit, de három év alatt sokat tapasztaltak, és úgy festett, újra kell tervezni a projektet.

A kalandvágy és tenni akarás, a gasztronómia iránti elkötelezettség nem csökkent, a számok azonban azt mutatták, érdemes lenne átgondolni a cateringben rejlő lehetőségeket, és a saját bisztró helyett inkább kialakítani egy termelőkonyhát, ahol mindenre fel tudnak készülni: babaváró buli csinos édességeire és hatszáz fős vállalati reggeli mutatós, laktató szendvicseire is.

Minden elismerésünk az övék, hogy nem hagyták magukat, és megfontoltan, átgondoltan váltottak irányt. Ráadásul olyan irányt, ami hiánypótló szolgáltatást jelent. Bianka sokszor találkozott fantáziátlan, kellemetlen, sőt, ehetetlen rendezvényes falatokkal, de ezt valószínűleg senkinek sem kell bemutatni. Jó esetben formára vágott szendvicskenyerek, rosszabb esetben szájpadlást nem kímélő baguettszeletek büntetnek, és fény lehet az éjszakában egy középszerű pogácsa is.

Ezt a régi típusú, turistafelvágottas, pirosaranyas iskolát ideje tehát elfelejteni, és új opciók felé nézni, mint például a Dear Budapest.

A Garay utcában rendezték be irodájukat, raktárjukat és a konyhát, ahol azok a falatok készülnek, amelyeket jelenleg Horváth Ákos séf segítségével állítanak össze. Ákos olyan éttermekben tökéletesítette tudását, mint az egykori Lou Lou, az Arany Kaviár, az Onyx és a Márga, fine dining vonalról érkezett tehát, de ez éppen jó együttállás, hiszen ízkombinációi szofisztikáltak, és a gyönyörű tányérok után most ugyanolyan gyönyörű szendvicsket, tartokat kell megálmodnia.

Olyan falatokat, amelyek után kapkodni kell egy divatbemutatón, céges rendezvényen, sajtótájékoztatón, mert nemcsak ránézésre étvágygerjesztőek, de egy harapás után nyilvánvalóvá válik, hogy tényleg vajmi kevés közük van a szokásos old school megoldásokhoz.

Gyorsak és rugalmasak, ha délelőtt 11 órára ígérik a kétszáz szendvics érkezését, már 10:50-kor teljesítik a küldetést. Bármilyen megoldást lebeszélhetünk velük, akár margitszigeti piknikől van szó, akár világszínvonalú divatshow-ról.

Kollekciókban gondolkoznak, szezonáisan variálva ízek, alapanyagok, színek tekintetében. Mi pedig a beszélgetés után nyilván már kíváncsian vártuk, mit tudnak az újhullámos falatok. Bizton állíthatjuk, hogy egészen más perspektívát mutatnak. Olyan kombókat találunk náluk, mint például a kecskesajtos-sült céklás, az ázsiai marhahátszínes szendvics, a tepertőkrémes, a tojáskrémes vagy a humuszos verzió. Nekünk a zöldborsókrémes lett az abszolút favorit, hiszen a selymes krémhez nagyon jól passzolt a ráültetett feta.

Mindegyik szendvicske kap valami extrát: savanyított hagymát, pirított csicseriborsót, tökéletes fürjtojást, marinált káposztát, kolbászmorzsát.

A szendvicsek sós minitart formában is érkezhetnek, az édességek szintén ezt a formátumot kapják, de pohárkrémeket, friss gyümölcspoharakat is készítenek.

Mondtuk, hogy bőven van közük a magasgasztronómiához!

Ez is érdekelhet:

Az a nap, amelyik pezsgővel indul, már biztosan nem lehet rossz

Reggelire pezsgőt inni rendhagyó, nagyvilági élmény.

(Fotók: Dear Budapest)

gurmé szendvics | szendvics | rendezvény | miniszendvics | fogadás

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom