Amit korábban még csak lebegtettek, gyakorlatilag biztossá vált: szerdán bejelentették, hogy Thaiföld áprilistól minden egyes turistát megadóztat.
A javasolt adót – amely a kormány fenntartható turizmusra vonatkozó terveihez tartozik –, a turisztikai attrakciók fejlesztésére és a költségeket megfizetni nem tudó külföldiek egészségbiztosításának fedezésére fordítanák (korábban ugyanis előfordult, hogy ezek a költségek az államot terhelték).
Thaiföldön jelenleg szigorú szabályok vannak érvényben a járvány miatt, többek között megkövetelik a beutazási engedély igénylését, bizonyos helyeken szállodában letöltendő kötelező karantén van érvényben, és igazolni kell legalább ötvenezer dollár értékben kötött Covid-egészségbiztosítási fedezetet. Thaiföld a napokban felfüggesztette a Test and Go programot, amely lehetővé tette a turisták számára, hogy utazásuk kezdetén negatív PCR-tesztekkel megússzák a karantént.
Ami az adó konkrét összegét illeti, a háromszáz baht (kb. 2800 forint) illetéket beleszámolják majd a repülőjegyek árába.
Az idegenforgalmi adó nem számít újdonságnak: Bhután aktívan küzd a tömegturizmus ellen a fejenkénti napi 250 dolláros adójával, míg Horvátországban tíz kunát (kb. ötszáz forintot) szednek fejenként és éjszakánként, a bevételt pedig a városok, a megyék, a Horvát Idegenforgalmi Hivatal (HTZ) és a Vöröskereszt kapja meg.
Eközben Velence – amely az elmúlt években rettenetesen megszenvedett a tömegturizmus miatt – azt tervezi, hogy fejenként három és tíz euró közötti összeget számít fel a városba érkezőktől, attól függően, hogy fő-, utó-, vagy előszezonban látogatnak el a lagúnák városába,
(Forrás: Independent, fotók: Getty Images)
ázsia | turisták | utazás | thaiföld | április | adó
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!