Minden egyes négyzetcentije olyan, akár egy katalógus jól megkomponált képei. Rajongunk.
A berlini Kreuzbergben, egy 1903-as épületben újult meg csodálatosan ez a lakás, melyben egy négyfős fiatal család lakik. A New York-i White Arrow stúdió felelt a felújításásért és a lakberendezésért is: utóbbiban félelmetesen szép munkát végeztek, és amerikai stúdióként igyekeztek nagyon is európaiasan hozzáálni az enteriőrhöz, leginkább olasz és francia hatásokat vegyítve. Az art deco részletek izgalmasan keverednek a lakás századfordulós esztétikájával, a vintázs bútorok többségét pedig egyenként, helyi aukciókról gyűjtötték össze a tulajok és a stúdió.
A Thielenbrucke-hídra néző étkezővel és a konyha márványpultjával modern és tiszta, az íves rézpolcok pedig szintén az art deco ízvilágot erősítik.
A nem túl látványos konyhai eszközöket – mint a mosogatógép, a hűtő, a fagyasztó vagy csövek – mind ízléses szekrényekben rejtették el.
A rézrészletek sok helyen megjelennek finoman, de nehéz kiemelni egyenként a kedvenceinket, annyi stílus keveredik izgalmas harmóniában egymással.
A hetvenes évekből olyan tervezőnagyágyúk tárgyai töltik be a lakást, mint Carlo Nason, Ingo Mauer, Greta Grossman, Karl Springer, Fontana Arte, Willy Rizzo, vannak kortárs műalkotások a Daft Punkkal is kollaboráló fotóstól, David Blacktől, és az amerikai–bolgár szobrásztól, Christótól is, a gyönyörű hajópadlóért pedig a dán Dinesen brand felelt.
Egész egyszerűen imádjuk a komplett lakást, egy beleköthető részlete sincs – hacsak nem az, hogy nincs hozzá kulcsunk.
nagy sztori | thielenbrucke-híd | lakás | német | art deco | hetvenes évek
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!