Az izraeli exkatona, a blockchainszakértő és az adattudós cirkuszi artista is megszólal a jövőfesztiválon.
Mi köze a Bitcoinnak a szólásszabadsághoz? Hogyan győzhet az igazság az álhírek felett? Mik a rejtett összefüggések napjaink nemzetközi eseményei mögött? A Brain Bar 2021-ben is a jövő kérdéseire hozza el a választ olyan előadókat megszólaltatva, akiknek gondolataira egy egész világ kíváncsi. A fellépők között lesz Ryan Hickman, a tizenkét éves CEO, Bruno Maçães, a politikusból lett író, és Tomáš Žáček, a teljesen önfenntartó kapszulaotthon megálmodója.
A 2021-es Brain Bar jövőfesztiválon idén is az egyént, a közösségeket és az emberiség egészét érintő legaktuálisabb témák kerülnek terítékre a bolygó legnagyobb elméinek előadásaiban. Hogyan élhetünk tartalmas életet, értelmes munkával és minőségi emberi kapcsolatokkal? Miként találhatunk vissza természetbe a mindennapokban? Hogyan lehet mindössze tizenkét évesen példát mutatni a nagyvállalatoknak?
A világ minden tájáról érkező innovatív gondolkodók nemcsak a tudásszomjunkat csillapítják majd, de filter nélkül mutatnak be teljesen új, elsőre akár sokkoló nézőpontokat is.
A Föld megmentői
A környezettudatosság úttörője, a szlovák Tomáš Žaček találmányát, a 100%-ig önfenntartó, intelligens ökokapszulát (Ecocapsule) is elhozza a Brain Barra, hogy a fesztiválozók Magyarországon elsőként próbálhassák ki a jövő lakóegységét. A kapszula gyakorlatilag a világon bárhol használható, és nemcsak saját energiatermelő rendszerrel rendelkezik, de még az esővizet és a harmatot is összegyűjti. A tudatosság viszont nem függ az életkortól: Ryan Hickman, a Ryan’s Recycling Company tizenkét esztendős CEO-ja hétévesen indította el környezetvédő vállalkozását, és már több mint 1,3 millió újrahasznosított palack köthető a nevéhez. A valódi cselekvésből nemcsak az átlagemberek, hanem néhány nagyvállalat is példát vehet a csodagyerektől, aki lelkesedésével és motiváltságával valósággal felrobbantotta a médiát.
A világpolitika aktualitásai a kulisszák mögül
Lital Shemesh a világ egyik legtöbb konfliktusával terhelt tájáról érkezik a Brain Bar színpadára. Az izraeli újságíró és exkatona a frontvonalon küzd a félretájékoztatás és az újjáéledő antiszemitizmus ellen. Számára nincs érinthetetlen téma, így a jövőfesztiválon is kíméletlenül elmondja majd véleményét napjaink legmegosztóbb témáiról. Igazi érdekességeket tudhatnak meg a résztvevők a korábbi portugál politikustól, Bruno Maçãestől is, akinek különlegessége épp ebben a bennfentességben rejlik: a kulisszák mögötti folyamatokat ismerve mutatja be a világunkat alakító folyamatokat, a pandémiától a klímaváltozásig.
The future is female?
A technológia területén még napjainkban is kevés nő dolgozik. Ezt a társadalmi ügyet vette kézbe Pálfi Dóra, az imagiLabs startup egyik alapítója, aki huszonhét éves korára bekerült az európai Forbes 30 Under 30 listájára – és akinek cégére még az Apple is felfigyelt. Az agykutatónak készült programozónak sikerült egy olyan szuperkütyüt készítenie, amely a játékos tanulásra alapozva egyre több fiatal lány érdeklődését kelti fel az IT iránt.
Dóra és az imagi team igazi inspiráció – nemcsak a jövő programozógenerációjának, hanem a Brain Bar közönségének is.
A magyar előadók sorát a LinkedIn egyik aktuális kedvence, Dr. Füredi Júlia folytatja, aki nem fél megkérdőjelezni a fiatalok tízezreinek életét meghatározó multis vállalati rendszert, sőt, a technológia segítségével egy új szervezeti kultúra kialakításán dolgozik.
A blockchain menti meg a demokráciát?
Az óriás techcégek indoklás nélkül dönthetnek arról, kinek a véleményét hangosítják fel vagy tüntetik el a legnagyobb viták idején. Lehetséges-e alternatív social media, amihez nem egy-egy nagyvállalat, hanem a Bitcoin hátterét is adó blockchain szállítja a technológiát? Az érdeklődőket Jeremy Kauffman blockchainszakértő, Amerika legígéretesebb decentralizált videómegosztó platformjának ügyvezetője avatja be a válaszokba.
A digitális adatok uralta mindennapokhoz pedig Dr. Andrea Jones-Rooy data scientist ad iránymutatást – nem akármilyen módon. A cirkuszi artista és stand-up előadó humoros és közérthető formában kalauzolja el a látogatókat az adatelemzés univerzumába, valamint arról is beszél majd, létezik-e igazság a statisztika világában.
A Brain Bar idén azzal a küldetéssel tér vissza, hogy segítsen eligazodni a korunkat jellemző információs káoszban, megválaszolva az emberiség jövőjét érintő legfontosabb kérdéseket. A fesztiválra még néhány napig érhetőek el early bird bérletek a Brain Bar oldalán, diákok és tanárok pedig itt regisztrálhatnak a limitált számú ingyenjegyekért. További információk és részletek a fesztivál Facebook-eseményében.
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!