Itt az idő az olvasásra és a jó teákra!
A minőségi printmagazinokat szeretjük, a minőségi teák világát is, így könnyen megjósolható volt, hogy az Eighty Degrees-t is kedvelni fogjuk. Az angol nyelvű, évi két alkalommal megjelenő kiadvány klasszikus magazin, de aki kézbe fogja, úgy is érezheti, hogy egy könyvet tart a kezében. A száznegyvenöt oldalas magazin színes illusztrációkkal, megragadó hangulatú fotókkal, szellemes stílusban megírt cikkekkel teli utazás a magas minőségű teák világába, a jünnani teavidékektől kezdve japánon át San Franciscó-i teaházakig. A főszerkesztővel, Martin Boháčikkal beszélgettünk.
Az ezer mérföldes út is az első lépéssel kezdődik. Lao-ce
– Mikor jutott eszedbe a magazin ötlete?
– Két éve úgy döntöttem, hogy Londonból Lisszabonba költözöm. Ez jó lehetőség volt arra, hogy végiggondoljam a reklámszakmában töltött karrieremet és az előttem álló lehetőségeket. Úgy döntöttem, valami újba kezdenék, és hogy egy olyan dolgot akarok létrehozni, ami kézzelfogható, és amit több szinten is lehet értékelni. A független magazinok az elmúlt években felfutóban vannak, és ebben a műfajban sok érdekes témájú példát lehet találni. Olyat, ami a tea gazdag kultúrájával foglalkozna, mégsem találtam. Többet szerettem volna megtudni a tea mögötti emberekről. Így született meg az Eighty Degrees ötlete.
– Hogyan találod meg a történeteidet?
– Bár a magazint egy egyszemélyes csapat készíti, sok szakértő közös összefogásának gyümölcséről beszélhetünk. A kiadványban számtalan informatív téma található, amit olyan szakértőkkel hozok létre, akiknek a háta mögött hosszú évek munkája során megszerzett tapasztalat áll. Személyes élményekről és utazásokról szóló cikkek is vannak a magazinban, amelyek inspirációt nyújtanak új teák és teás helyek felfedezésére. Sok e-mailt kapok olvasóktól és a teaiparban dolgozóktól, akik segíteni akarnak vagy történeteket szeretnének megosztani velem.
– Mekkora csapat dolgozik a magazin mögött?
– Az Eighty Degrees-t egyedül alapítottam meg, és a magot továbbra is én egyedül alkotom. De azért vannak, akik időről időre részt vesznek a munkálatokban, ha szükséges, vagy ha erkölcsi támogatásra van szükségem. Daniel Lindmarkkal gyakran ötletelünk, Lillian Chia pedig a legcsodálatosabb szerkesztő és korrektor, akinek nagyon agresszív a tolla. Filipa Lindmark és Gonçalo Picanço nagy szerepet játszanak az arculat kialakításában és a fotók terén. És természetesen ott vannak még a szerzők, a fotósok és az illusztrátorok, akik mind felelősek a saját területükért.
– Évente két számmal jelentkezik a magazin. Tervezed esetleg azt, hogy negyedéves legyen?
– Az eredeti terv évi több szám lett volna, de a stáb létszáma miatt egyelőre kiegyeztem a kettővel. Minél több példányt nyomtatok ki, annál biztosabb lábakon fog állni a magazin, és szerintem elég gyorsan abban a helyzetben leszek, hogy bővítsem a megjelenések számát.
A magazin megmutatja, hogyan működik egy ősi teakultúra egy modern világban. Termőhelyek, teafajták, évjáratok, elkészítési módok, teakészítések a különböző teavidékeken, a tea kultúrá(n)kra gyakorolt hatása. A magazin segítségével szép, feldolgozható ütemben és stílusban ismerhetjük meg ezt a változatos világot.
A tartalomból:
1. szám
- A Sárkány kútja, Kína egyik legendás teájának története
- A kínai teakultúra kezdetei
- Michael Freeman teafotográfus
- Shunan Teng teaháza New Yorkban
- A kortárs ausztrál teavilág
2. szám
- A japán utazás
- A japán teaszertartás
- Ujiban találkozunk egy 11. generációs Matcha-készítővel
- A wabi-sabi filozófiája
- Dél-Afrika és a roibush
- Timothy d'Offay legendás londoni teaboltja
3. szám
- Fuscia Dunlop, teák és ételek
- Snow-Shan, Észak-Vietnám öreg teafái
- Teatörténelem – Az Ópium háborúk
- Yunnan – A puer teakorongok világa
- Csengtu híres ódon teaházai
- A szamovár és az orosz teavilág
A magazint a Zhao Zhou teaműhely oldalán tudod megrendelni.
magazin | kína | tea | eighty degrees | japán
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!