Az elektromos autók temérdek előnye mellett az egyetlen aggály a töltés kérdése szokott lenni. A konnektoros elektromos autó töltő az autó kötelező kelléke, sőt, a legtöbb gyártó eleve a gépjármű felszerelésének részeként kínálja ezt. Gondolhatnánk tehát, hogy miután ez úgyis mobil és mindig kéznél van, ki is pipálhatjuk a töltés kérdését. Mégis azt mondjuk, hogy mindenképp megéri beruházni egy otthoni fali töltő vásárlásába is!
Miért fontos az otthoni elektromos autó töltő beszerzése?
A töltőkábellel való közterületi töltés ingyenessége korábban óriási előny volt, ha épp volt időd és energiád egy közeli kávézóban kivárni, hogy feltöltsön az autód. Sajnos azonban az ingyenes töltés lehetősége egyre inkább beszűkül, a mindennapi otthoni töltés tehát kikerülhetetlenné vált.
Az elektromos autó töltése azonban nem hasonlítható a háztartási berendezésekhez: az, hogy egész éjszakára töltőn hagyjuk az autót messze nem egyenlő azzal, mintha telefonunkkal tennénk ezt meg. Ilyenkor ugyanis tartósan, magas intenzitáson használjuk a háztartási aljzattól származó áramot, ami hosszú távon túlzottan megterheli a rendszert, akár balesetveszélyes is lehet. Természetesen elektromos autó töltő vásárlásakor egyébként is érdemes felülvizsgáltatni az elektromos hálózatot, és szükség esetén hálózatbővítéssel kezdeni a sort a biztonság és megfelelő teljesítmény érdekében. Ám a fali töltő eleve arra lett kitalálva, hogy elektromos autó töltőként üzemeljen, így sokkal biztonságosabb, mint a konnektoros verzió.
A fali töltő előnyei
Egyszerű matekkal kiszámíthatjuk, hogy az otthoni töltés a leggazdaságosabb megoldás. Miért? Az elektromos autók fogyasztása átlagosan 18 kWh / 100 km, a jelenlegi áramdíjak pedig 60-70 forint között ingadoznak hazánkban. A fali töltő segítségével végezhető otthoni töltés a kettő szorzatából jön ki, ám az eredményt korrigálni kell 10%-kal a töltési veszteségnek megfelelően. Nagyságrendileg tehát 1300-1400 forint körül jön ki 100 km-re elegendő töltés.
Emellett a fali töltő óriási előnye, hogy töredékére képes csökkenteni a töltésre szánt időt, nem kell tehát egész éjszakákra töltőn hagynod az autót, hogy másnap újra nyugodt szívvel indulhass útnak.
A hagyományos elektromos autó töltőkkel szemben egy okos fali töltő ráadásul működés közben kommunikál is az autóval, hogy a töltés még inkább optimalizálható legyen. Biztosan hallottál már a hüvelykujjszabályról, miszerint legjobb csak 80% körüli szintig tölteni az autót - ezt például könnyedén megteheted fali töltő segítségével, anélkül, hogy folyamatosan lesned kellene a töltöttségi szintet.
A fali töltőbe való beruházás tehát biztonság, gyorsaság és praktikusság szempontjából is jó döntés, arról nem beszélve, hogy sokkal esztétikusabb ez a megoldás, mint a métereken át lógó kábelek látványa.
(Szponzorált tartalom)
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!