7 bizarr spanyolországi szabály, ami a turistákat is érintheti
6. Az otthoni tánc és futás sem mindenhol megengedett
Madridban, Mojácarban és Ciudad Realban is léteznek olyan zajvédelmi előírások, amelyek a lakóépületeken belüli rezgésekre és kopogó zajokra koncentrálnak. Ezek alapján nemcsak a hangos zene lehet problémás, hanem az is, ha valaki fut, korcsolyázik vagy akár sztepptáncol a lakásban.
A szabályok célja, hogy megelőzzék a vitákat olyan épületekben, ahol a födémen és a falakon keresztül nagyon könnyen áthallatszik minden. Ez Spanyolországban különösen érzékeny kérdés, mivel az országban az uniós átlagnál is magasabb a társas házi, lakásos életforma aránya.
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!