Az ember alkotta lagúna és az azt körülvevő birodalom energetikailag teljes mértékben önfenntartó lesz.
Ha geotermikus lagúnákra gondoltunk, eddig Izland jutott az eszünkbe. Ez azonban most garantáltan megváltozik, mivel Kanada a jég birodalmának babérjaira törve a világ legnagyobb ilyen jellegű létesítményét tervezi megvalósítani. Ha minden a megfelelő menetrend szerint halad,
a lagúna egy több száz faházból álló fürdőfalu központi eleme lesz.
A geoLagon névre hallgató fejlesztés a québeci Charlevoix-ban kívánják megvalósítani és
mintegy harminchétezer négyzetméterrel nagyobb lesz, mint Izland híres Blue Lagoonja.
A vizet egész évben 38 fokon tartják, különösen kellemes lesz télen akkor, amikor a hőmérséklet éjszaka a fagypont alá csökken.
A geoLagúnát egy olyan rendszer fogja fűteni, ami geotermikus, biomassza, fotovoltaikus és napelemes elemeket is felhasznál a hő előállítására, amelyet aztán a lagúna alatt tárolnak majd.
A rendszer akár a környező területeket is képes lesz energiával ellátni, de ami biztosnak tűnik, hogy magát a lagúnát és a környező falut energetikailag önállóvá teszi.
A lagúnát napelemes nyaralók sora fogja körül venni, melyeket rövid távon bérbe is adnak.
A mesterséges lagúna kevesebb mint egy órányira található Québec városától, mely nyüzsgő kulturális élettel, kifinomult étkezési lehetőségekkel és számos szabadtéri tevékenységgel, például golfozással, síeléssel és bálnalessel várja a turistákat.
A geoLagon építése három szakaszból áll, amelyek közül az első jövő év márciusában kezdődik. Ekkor megépül a nyaralók fele, majd következik a lagúna, végül elkészül a többi nyaraló is.
A teljes projekt megvalósítása körülbelül tizennyolc hónapot vesz igénybe.
(Forrás: RobbReport, fotók: geolagon)
geotermikus lagúna | lagúna | izland | kanadaIstenekkel és hősökkel léphetünk be egy különleges univerzumba júniusban Budapesten
A budapesti taxisok elárulták, melyek a legnépszerűbb helyek a városban

Itt a nyár, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 12. száma. Mit találunk benne? Mutatunk pár remek helyet Sydneyben, egy helyi segítségével felfedezzük Torinót, kipróbáljuk milyen az egyik legújabb bringás trend, a gravelezés, és leteszteljük a Mazda CX 60-asát. Leülünk beszélgetni a Lissoni vezető építészével, bejárjuk az újjászületés előtt álló Gellértet, kifaggatunk egy portugál borászt, Daniel Niepoortot, és leültetünk egy asztalhoz öt izgalmas egyéniséget. Interjúzunk Alessanadro Gaultieri parfümkészítővel, akit a szakma legveszélyesebb orrának tartanak, ukulelézett nekünk Wolfgang Puck egyik közeli munkatársa, Tetsu Yahagi, és bejárjuk Ahn Tuan és társai legújabb, frissen megnyitott budapesti éttermeit. Kiderítjük, képes lehet-e a ChatGPT megírni a következő bestsellert, megnézünk közelről öt lélegzetelállító hotelt, és bemutatjuk a skandináv dizájn állócsillagait is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!