Filmvetítéssel, előadással és kiállítással színezett ingyenes fesztivállal tiszteleg Kína filmművészete előtt a Kínai Filmmúzeum június 14. és 16. között a Uránia Nemzeti Filmszínházban.
Az eseményen három nagyjátékfilm, valamint a Kínai Filmmúzeum a kínai film fejlődésének történetét és eredményeit bemutató nemzetközi vándorkiállítás is megtekinthető lesz, továbbá részt vehetünk Wang Dan, a Kínai Filmszövetség biztosának a filmipar fejlődéséről szóló előadásán (melyen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött).
A kínai filmről szóló nemzetközi vándorkiállítás 2013-ban indult útjára. Látható volt az ENSZ genfi székhelyén, Oroszországban, Fehéroroszországban, az Egyesült Államokban, Szerbiában, Nagy-Britanniában, Törökországban, Kanadában és Ukrajnában, most pedig a magyar közönség is megismerkedhet vele.
A tárlat anyagát a Kínai Filmmúzeum állította össze. A Kínai Filmmúzeum a világ legnagyobb olyan múzeuma, mely egy ország filmtörténetét mutatja be; az épületét a kínai film születésének századik évfordulójára építették, egy szimbolikus jelentőséggel is bíró palota. Három és fél hektáron fekszik, beépített területe közel 38 ezer négyzetméter, illetve huszonegy kiállítóteremmel rendelkezik. A múzeum missziója a kínai film fejlődéstörténetének bemutatása, a filmtechnika megismertetése, a filmkultúra terjesztése.
A kínai film 1905-ös születése óta a kínai filmesek az eltelt több mint száz év alatt elképesztő felfedező utat tettek meg a filmművészet és filmtechnika területén. A kiállítás különlegességét az is adja, hogy nem egyszerűen a kínai filmtörténelem fontos, reprezentatív műveit láthatjuk, nem csak a kiváló filmeseket ismerhetjük meg, de a filmtörténeten keresztül a kínai nemzet százéves történelme is kirajzolódik.
A kiállítás június 14. és 16. között tekinthető meg az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A moziban ezzel egyidőben a jelenkori kínai filmgyártás három sikerfilmjét vetítik: egy sci-fit (The Wandering Earth), egy történelmi filmet (A sas és a sárkány), valamint egy romantikus alkotást (Beijing Love Story). Bővebb információ itt található.
Ez is érdekelhet:
Kínai Filmmúzeum | ázsia | budapest | fesztivál | kiállítás | programajánló
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!