Degas, Turner, Rembrandt, Munch, Gaudi – Európa a művészettörténet leghíresebb neveit vonultatja fel. Gondolnád, hogy Párizs épphogy befér az első tízbe?
A posterXXL öt kategória alapján vizsgálta és hasonlította össze Európa nagyvárosait. A művészeti galériák, fesztiválok és képzőművészeti iskolák száma mellett az egyes helyekről érkező híres művészek száma is fontosnak számított, de kiemelkedő jelentősége volt a neves építészek által tervezett épületek számának is.
Mindezeket összevetve alakult ki a top tízes listájuk, melynek élén London végzett, szinte maximális pontszámmal. A város művészeti gyűjteményei messze túlmutatnak a Tate Modern és a National Portrait Gallery gyűjteményén, hiszen összesen kétszázhatvanegy művészeti galériával vár.
London a művészek számát tekintve is az élen jár.
Több mint ezeregyszáz alkotó köthető az angol fővároshoz, míg Párizs esetében ez ezernyolcvannyolc.
A dobogó második helyére Amszterdam került, köszönhetően öt művészeti iskolájának és ugyanennyi művészeti fesztiváljának. Ezek közül kiemelkedik a No Art Fesztivál, mely rendhagyó előadások sorozatát kínálja, a This Art Fair pedig több mint száz művész munkáját mutatja be.
A német nyelvű városok uralják a művészeti fesztiválok színterét, mivel Bréma, Hannover és Lipcse mind az első tízben szerepel.
A harmadik helyen Róma áll, amely több mint háromszáz művésznek adott otthont. Az olasz főváros hat művészeti iskolával rendelkezik, ott működik a világhírű Accademia delle arti Roma és a római képzőművészeti egyetem is. A rangsorban jól teljesített még Oslo is, főként művészeti akadémiájának és építészeti iskolájának köszönhetően.
Íme, a tíz legjobb európai város a művészet szerelmeseinek a posterXXL szerint:
- London
- Amszterdam
- Róma
- Edinburgh
- Oslo
- Berlin
- Milánó
- Helsinki
- Lyon
- Párizs
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
Európa | galéria | kultúra | művészet | kiállításRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!