Így fedezheted fel Párizst teljesen ingyen és a legklasszabb módon!

Párizsról nagyon nem a költséghatékonyság jut eszünkbe, konkrétan inkább egy Eiffel-torony alakú pénznyelő. De vannak módok, ahogy full ingyen is kihozhatod a maximumot ebből a vagány városból. Mondjuk is, mik azok!

Párizs sztereotíp módon már nagyon rég a csillogás és elegancia városa, na meg persze kulturális szempontból is kiemelkedő; nem csoda, hogy ide vágyik a legtöbb magyar a Kiwi.com keresési adatai alapján. Igen ám, de a valós foglalási listán csak az ötödik helyen szerepel a francia főváros és ennek valószínűleg az az oka, hogy túl drágának gondoljuk az ottlétet. Igen, a világ pénzét el lehet szórni percenként Párizsban, de rengeteg olyan dolog van, amivel teljesen ingyen vehetjük a nyakunkba a Fények városát.

Ingyenes tematikus séták

Hogyan is lehetne felfedezni jobban egy várost, mint sétálva? Amikor van időd megcsodálni a nagy, díszes épületeit, ugyanakkor belesni egy-egy rejtett zugba is. Ha pedig ezt szervezetten csinálnád, akkor sem kell feltétlenül pénzt költened rá, ugyanis Párizs számos ingyenes gyalogtúrával vár:

rajtad áll, hogy melyik területre vagy a legkíváncsibb, például bebarangolhatod a Montmartre-t, a Latin negyedet vagy a Marais-t, ha pedig a történelem vonz, akkor tematikus sétákba is bekapcsolódhatsz.

Ilyen Párizs a háborúban, híres mítoszok és legendák nyomában vagy akár a város irodalmának felfedezése, de elmerülhetsz a film- és tévéfilmek helyszíneiben, esetleg Párizs a festményeken vagy akár a zsidóság történetén keresztül való megismerésében is.

Ingyenes (vagy nagyon olcsó) múzeumok

A Kiwi.com reprezentatív kutatása szerint a magyarok kulturális éhsége kiemelkedő, különösen a fiatal felnőttek szelik át az országhatárt kimondottan kultúrafogyasztás miatt. Párizsra vonatkozóan pedig szuper hír, hogy 18 év alatt mindenki, 26 év alatt pedig minden uniós állampolgár ingyen tudja látogatni a múzeumokat. Ha már idősebb vagy, akkor sem kell elszomorodni, mert minden hónap első vasárnapján pár elég menő múzeum, például a Louvre, Pompidou és a Musée d'Orsay ingyenesen tárja ki kapuit (de persze készülj, hogy lesz némi sor).

Emellett pedig vannak a városban olyan múzeumok is, amelyek mindig ingyenesek:

  • Cernuschi Múzeum, ahol az ázsiai művészetbe és szobrászatba pillanthatsz bele
  • Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, itt a 20. századi művészet jelenik meg, így többek között Picasso, Giacometti, Matisse alkotásait nézheted meg
  • Maison de Balzac házát múzeumnak rendezték be, itt az író életét és munkásságát ismerheted meg jobban
  • a Curie Történeti Múzeum nem más, mint Marie és Pierre Curie régi laboratóriuma és irodái
  • katonamúzeum, a Musée de la Libération de Paris.

És ez csak egy kis válogatás a teljesen ingyenes kínálatból!

Zenei élmények ingyen

A klasszikus zene kedvelőinek ajánlott a Conservatoire National Supérieur de Musique zeneiskola felkeresése, ahol az 1700-as évek óta tanítják a város legjobb és legokosabb zenészeit. Az École normale de musique de Paris ingyenes koncertek választékával várja az érdeklődőket a Salle Cortot-ban. Ezeken a koncerteken a diákok megtapasztalhatják, hogy milyen nagy helyszíneken, közönség előtt játszani – mindenki jól jár.

Ezeken felül Párizs számos templomában és katedrálisában kínálnak ingyenes zenei programokat az orgonakoncertektől a reggeli kórusokig, és alkalmanként kamarazenekarok, kvartettek vagy duók is várják az érdeklődőket. De nem csak klasszikus zenében merülhetsz el Párizsban, például minden csütörtökön délután egykor a 8. kerületi városháza változatos stílusú (jazz, pop, elektronikus, rock, stb.) koncertekkel vár.

Temetők

Kissé tabudöntögető választás, de elképesztően megéri bejárni a város néhány temetőjét, ugyanis Párizsnak van pár olyan csodálatos temetője, amely hatalmas és kanyargós útjaival, ősöreg fáival csodás kikapcsolódás a város nyüzsgéséből, plusz olyan hírességek sírhelyeihez zarándokolhatsz, mint szinte sehol máshol, úgyhogy mindenképp érdemes a 14 temető közül felkeresni párat.

A Père Lachaise számos híres művész és író, köztük Edith Piaf, Oscar Wilde, Frédéric Chopin, Camille Pissarro és Jim Morrison sírjának ad otthont, a 14. kerületben található Montparnasse-ban pedig többek közt Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir és Charles Baudelaire végső nyughelyét keresheted fel.

Csodás kilátás

Az Eiffel-toronyba felmenni persze nagy élmény, de pénzbe kerül, és igazából ez az egyetlen hely, ahonnan a tornyot magát nem is láthatod. Ha ingyen szeretnénk végigpásztázni ezen a varázslatos városon, akkor irány a Galeries Lafayette Haussmann! A gyönyörű, szecessziós stílusú bevásárlógaléria a Boulevard Haussmann 40. szám alatt nemcsak dizájnerbutikokkal csábít, hanem egy ingyenesen látogatható tetőterasszal is. És hogy mi mindent láthatunk innen? Eiffel-torony, Opéra Garnier, Sacré Cœur, Notre Dame. Napfelkelte, napnyugta, napközben – mindig más arcát mutatja innen a város, de mindegyik arca lélegzetelállító.

Az átjárók nyomában

Párizsban huszonegy „Passages couverts”, azaz 18. és 19. századi üvegtetős fedett átjáró található, amelyekben bájos független üzletek, például pékségek, használtcikk-üzletek, kávézók és virágüzletek működnek. Még csak nem is kell vásárolnod semmit, elég, ha egyszerűen csak átéled az átjárók gyönyörű, magával ragadó hangulatát.

(Fotók: Unsplash)

múzeum | koncert | passage | ingyenes | párizs

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom