A Quantas járata nem olcsó és nem is lehet eljutni vele sehová, cserébe tíz perc alatt elkeltek rá a jegyek.
Mindenki abból főz, amije van: a mostani húzásukból úgy sejtjük, a Quantas Airlinesnál is ez a mottó van a falon. A légitársaság, amelyet a járvány eddig közel kétmilliárd dollárnyira véreztetett ki, most gondolt egyet, és kitalált egy mondhatni fiktív járatot. A Great Southern Lady nevű örömrepülés Sydney-ből indul, és hét óra múlva Sydney-be is érkezik meg és ez idáig ez
a légitársaság leggyorsabban eladott járata.
Az utasszállítós sétarepülés során az utasok Ausztrália olyan ikonikus szeleteit tekinthetik meg, mint a Nagy-korallzátony, amely földünk legnagyobb korallzátonya, az Uluru (Ayers Rock) sziklatömb, a Kata Tjuta hegyek, a Byron Bay, a Bondi Beach és a Sydney Harbour. A gép 1200 méteren, azaz nagyon alacsonyan száll, hogy az utasok a lehető legközelebbről élvezzék a levegőből a látványosságokat.
Az égen nincsenek határzárak
– hirdeti légitársaság a járatot, amelyre nem olcsó a jegy: 787 dollártól kezdődnek az árak, a legtöbb economy ülés 1787 dollárba kerül, a business class pedig egészen 3787 dollárig megy fel (kb. 840 ezer forint). A társaság sejtette, hogy népszerű lesz a járat, de azt nem gondolták volna, hogy a meghirdetést követő tíz percen belül az összes jegy elkel rá.
Az embereknek nyilvánvalóan hiányzik az utazás és a repülés élménye. Én elképesztően örülök, hogy ennyi hónap után újra a pilótafülkében lehetek
– lelkendezik a járat kapitánya, David Summergreene, aki hozzáteszi, hogy legutóbb akkor repült ilyen alacsonyan, amikor még pilótának tanult. Akkor azonban könnyebb géppel tanultak, a kapitány viszont nagyon várja és fantasztikus lehetőségnek tartja, hogy utasszállítóval repülhet így. A járatra természetesen nem kell bőröndöt hozni, mivel az indulóállomás megegyezik a célállomással.
A népszerűségnek megörülve a Quantas nem zárja ki, hogy további panorámarepüléseket is szervezzen. Az ötlet amúgy ázsiai országok légitársaságainál lett népszerű az elmúlt hónapokban, akik szintén kétségbeesetten igyekeznek alternatív megoldásokat találni, hogy a csapatukat foglalkoztathassák a pandémia alatt.
A tajvani EVA például apák napjára szervezett tájnéző járatot, a japán ANA pedig egy kilencvenperces, hawaii témájú panorámautazást kínált a múlt hónapban, de a Singapore Airlines is fontolgatja, hogy elindítja ából ába repülő járatait a Changi repülőtérről.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: ABC.net)
ausztrália | légitársaság | singapore | great southern lady | semmiből semmibe | uluru
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!