Ez a felfedezetlen olasz régió kötelező látnivaló a gasztronómia és a síelés szerelmeseinek

Bemutatjuk Trentinót, két európai kultúra találkozásának helyszínét.

„Az osztrák és az olasz mentalitás keveréke vagyunk. Ezért remélem, hogy mindkettőből a legjobbat adjuk” – kezdi mindjárt Mirta Valentini, a trentinói idegenforgalmi hivatal egyik vezetője.

Az egykoron Ausztriához tartozó régió tavairól, hegyeiről, kastélyairól, gazdag kultúrájáról és hagyományairól híres. Az évnek ebben az időszakában értelemszerűen a téli turizmusra összpontosít. „Tavaly nem volt klasszikus értelemben vett téli szezon, ezért nagyon örülünk, hogy már havazik, és már a hegycsúcsaink is fehérek” – mondja Valentini.

Hol lehet síelni Trentinóban?

Trentino síközpontjai a tervek szerint november vége felé nyitnak. Mivel a járvány miatt úgymond sok idejük volt gondolkodni az üzemeltetőknek, ezért számos újdonsággal készülnek.

Ezek közé tartozik egy új típusú digitális síbérlet, amelyet online lehet megvásárolni az olyan népszerű terepekre, mint a Dolomiti Superski, a Skirama Adamello Brenta és a Madonna di Campiglio. 

A Campiglio Dolomiti di Brenta síterepen bevezették a Starpasst is, amely lehetővé teszi a síelés közbeni fizetést.

Ez egy új ötlet, hiszen eddig az árak fixek voltak, most viszont pontosan annyit kell fizetni, amennyit használjuk  a pályákat.

Ezenfelül az árak is dinamikusak: ha előre megvesszük a síbérletet, akkor olcsóbban ki lehet jönni, de akadnak csúcsórák és csúcsnapok, amikor többe kerülnek a szolgáltatások, illetve  egy csendesebb napon olcsóbb a díjszabás.

A régió leginkább az ikonikus Dolomitokról ismert, ami az UNESCO világörökség része, méghozzá olyan egyedülálló sziklás hegyvidékkel, melyet egyszer az életben látni kell.

És hát ugye Olaszországban vagyunk, tehát a jó ételek és a kiváló borok mondhatni az alapcsomag részének számítanak.

Nagyszerű családi szállodákból is lehet szemezgetni, melyek a butikhotelekhez hasonlóan kicsik, ötven-hatvan ágyasak.

Pluszprogramok

A már említett ötletelésnek köszönhetően új élményeket adnak a nem síelők számára is, beleértve az igluban történő éjszakázást, a teliholdas hótalpazást, a lovastúrázást és a kutyaszánhúzást.

Különleges vacsorára is lehet jelentkezni, amit egy privát séf főz és egy privát lounge-ban szolgálnak fel, vagy a pályamesterekkel együtt akár azt megnézhetjük, hogyan dolgoznak a hóágyúk, és hogyan készítik elő a lejtőket. Kicsivel távolabb a gyönyörűséges Garda-tó karácsonyi vására is meglátogatható.

„Trentinóban nyolc különböző tavunk van, és nagyon erősek vagyunk a vízi sportokban, mint például a rafting, a canyoning, a szörfözés és a vitorlázás. A hegyi kerékpározás és a túrázás szintén kedvelt a régiónkban” – magyarázza Mirta Valentini.

Amint lefoglaljuk a szállást, kapunk egy ún. vendégkártyát, amellyel ingyenesen látogathatóak a múzeumok, és díjmentesen használhatóak a tömegközlekedési eszközök. Végigjárható egy történelmi és művészeti kulturális útvonal is, amely Trentóban kezdődik, és a régió kastélyain, galériáin, szép házain és templomain vezet át.

Hegyi gasztrokalandok

A régióban több Michelin-csillagos étterem is működik, de a helyi specialitásokat kínáló kisebb, hagyományosabb éttermeket sem szabad kihagyni. Az olyan ételek, mint a strangolapreti (burgonyából és lisztből készült, spenóttal és sajttal ízesített gombócok) vagy a canederli (kenyérgombócok, amelyeket marhahúslevesben, polentával tálalnak) inkább a régió hegyvidéki részeire jellemzőek.

Uniós oltási igazolvány bemutatása szükséges a beutazáshoz, a nem teljesen beoltottaknak negyvennyolc óránként kell tesztet csináltatniuk. A szállodákba való belépéshez nem szükséges a védettségi igazolvány, az éttermekben ellenben igen. A síelőknek maszkot kell viselniük a sífelvonókon.

Az olasz tengerpart után a legjobb dolog olasz hegyekben lenni. Az Alta Val Pusteria és a Valle di Primiero voltak a helyszínei ennek a csodás time-lapse-nek. Ha valaki szereti a hegyek drámai és hideg szépségét, vagy szeret felmenekülni a kánikulából kétezer méter fölé, hogy egy kis hűvösben magához térjen, annak az észak-olaszországi Dolomitoknál nem kellhet jobb célpont.

(Forrás: EuroNews, fotók: Pixabay, Getty Images)

dolomitok | gasztronómia | tipp | nagy sztori | szezon

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom