Bármerre is járjunk a világon, izgalmas borrégiókon haladhatunk keresztül, ahol nemcsak különleges italokat kóstolhatunk, de elképesztő szállodákban is megszállhatunk.
Összegyűjtöttünk néhány olyan fantasztikus hotelt, amelyek a szőlőültetvények szívében varázsolnak el mindenkit.
Hotel Marqués de Riscal
A baszkföldi Rioja borvidéken, a Sierra de Cantabria hófödte csúcsainak szomszédságában található a világ egyik legszebb borhotele. A Hotel Marqués de Riscal-t a világhírű építész, Frank Gehry építette avantgárd stílusban. A szálloda egyedülálló pincészetében fantasztikus borokat lehet kóstolni.
Magát a szállodát a borosüvegek kupakjainak színe, az arany, az ezüst és a rosegold ihlette, a belső terekben a gesztenyebarna és a sötétszürke-zöld márvány dominál. A Gehry lakosztályban mindezekhez bonyolult formák és egy csodálatos terasz is tartozik, amely Elciego falujára néz.
A hotel wellness-részlegében csupa olyan kozmetikai szerek vannak, amelyek szőlőből és annak alkotóelemeiből készültek, Michelin-csillagos éttermükben pedig elsőosztályú fogások kóstolhatók.
Montage Healdsburg
A kaliforniai Healdsburg északi szélén található Montage Healdsburgban a hangsúlyt a természeti környezetre, különösen az ingatlant körülvevő huszonkétezer tölgyfára helyezik.
A szálloda megjelenését is úgy alakították ki, hogy beolvadjon a fák közé és megidézze azok kérgét.
A hotel bárja nappal borkóstolóknak ad helyet, a Hazel Hill étterem pedig a kaliforniai és francia fúziós konyhát ünnepli. Varázslatos wellness-részlegéből látványos kilátás nyílik a borvidékre, csakúgy, mint a hotel százharminc szobája, ahonnan a hegyekben, az erdőkben és a szőlőültetvényekben lehet gyönyörködni.
Villa La Coste
A Provence-ban, Cézanne szülővárosa, Aix-en-Provence és a Luberon Nemzeti Park között található Château La Coste bioborainak széles választékáról híres. A szőlőültetvények elképesztő környezetben, egy lankás domboldalon, erdő szélén fekszenek, ahonnan
a Luberon-völgyre és a környék levendulamezőire nyílik kilátás.
A szállodát egy fákkal szegélyezett, macskaköves úton lehet megközelíteni. A hotelben huszonnyolc lakosztály kapott helyet, melyek
mindegyikét Provence egy-egy hegyéről nevezték el.
A szálloda gasztronómiai kínálatát a borok határozzák meg. A Villa La Coste étel és italkínálatáért Michelin-csillagos étteemből ismert séf felel.
A belső terekben és a parkosított kertben művészi alkotásokat is felvonultatnak, wellness-központjában pedig provence-i mezőkről származó gyógynövényekből készült készítményeket használnak. Borospincéjét Jean Nouvel francia építész tervezte.
Il Borro
Az Il Borrót egy történelmi ingatlanban alakították ki, amelynek gyökerei egészen a 13. századig nyúlnak vissza. A középkori toszkán falu szívében található szálloda az Arno-völgy felső részén helyezkedik el és 1993 óta a Ferragamo család tulajdonában áll, akik visszaadták egykori fényét. Az Il Borro nulla szén-dioxid-kibocsátású, több energiát termel, mint amennyit felhasznál.
Kertjükben szezonális zöldségeket termesztenek, 2015 óta teljesen biogazdálkodást folytatnak.
A rezidencia ötvennyolc lakosztállyal rendelkezik, wellness-részleg, pincészet, művészeti galéria és két kiváló étterem is tartozik hozzá. Szőlőbirtoka kétszáztíz hektáros; sirah, merlot, cabernet sauvignon és sangiovese is terem rajta. Tizenkét borából tíz teljesen bio, a pincetúrán kívül főzőtanfolyamokon is részt vehetünk.
Les Sources de Caudalie
A Les Sources de Caudalie varázslatos borhotel, amely Bordeaux-kapujában várja a vendégeket. A szőlőtőkék, a tavacskán úszkáló kacsák, a vízimalom, a pincék időtlen hangulata mindenkit elcsábít.
Két Michelin-csillagos értterme saját veteményeséből származó zöldségeket és gyümölcsöket használ fel, valamint a szálláshely saját gazdaságaiból származó húst és tejterméken alapul és természetesen zseniális borpárosítások járnak minden egyes fogáshoz.
(Fotók: hivatalos oldalak)
borhotel | borrégió | rioja | nagy sztori | Provence | bordeaux
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!