Wes Anderson ezeket a filmeket ajánlja az elszigetelt napokra

Az I-D magazin és a Criterion  sokunk álmát váltotta valóra. Wes Anderson, a korszakos rendezőzseni, az expresszív vízióiról és semmihez sem hasonlító, szinte már kényszeres képi világáról híres filmmágus megosztotta az olvasókkal, mely filmeket nézi szívesen az önkéntes izoláció idején. Vagyis, ha már háromszor oda-vissza mentünk a Grand Budapest Hotel-en, a Tenenbaum, a háziátok-on és a Holdfény királyság-on, jöhetnek a mester kedvencei is!

Lássuk, miből inspirálódik a művész, vagy mivel kapcsol ki a magánember; elvégre, még egy filmrendezőnek is járhat a relax a tévé előtt.

A nyomorultak (1934)

Nehogy a legutóbbi, 2012-es Anne Hathaway–Hugh Jackman-verzióra gondoljunk, hanem a harmincas években készült Victor Hugo-adaptációra. Wes szerint egy mestermű.

Anne-Marie (1936)

Még egy mozi a harmincas évekből, jelesen szintén Raymond Bernard rendezése, az Anne-Marie.

Fakeresztek (1932)

Anderson nem hazudtolja meg magát, egy tizes listára is simán felír hármat ugyanattól a rendezőtől. A Fakeresztek gyakorlatilag a Nyugaton a helyzet változatlan francia változata.

Párosban a városban  (1970)

Ha időutazásra vágyódunk, a rendező ezt az amerikai Golden Globe-jelölt vígjátékot ajánlja.

And the pursuit of happiness (1986)

Dokumentumfilm, amely a New York-i Szabadságszobor százéves évfordulójára készült, és az amerikai bevándorlók életét mutatja be.

Egy angyal az asztalomnál (1990)

Vajon hányszor fogom újranézni? – kérdezte magától Wes Anderson. Jane Campion megrázó életrajzi drámája egy fiatalon is tehetséges költőnőről szól, akit tévesen diagnosztizáltak skizofréniával.

Ez is érdekelhet:
Öt film, ami elgondolkodtat és megcsavarja a fejed

Nincs jó fordítás a "mindfuck" szóra, talán csak az, hogy megcsavar. Összeírtunk pár hatásos filmet.

(Fotók: Imdb)

film | wes anderson | filmajánló | karantén | maradjotthon | mozi

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Ilyen a „havas mindfulness”, avagy 5+1 út a belső békéhez télen
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom