A belsőépítészettel, enteriőrök ráncbaszedésével foglalkozó szakembereknek nem könnyű a munkájuk. Sokszor nagyon eltökélt ügyfelekkel kell dolgozniuk, és terelgetni őket a már kifutóban lévő, nagyon nem praktikus vagy éppen kevésbé esztétikus trendek között. Több magazin is foglalkozott már ezekkel a dizájnerek által nem különösen szívlelt bútorokkal, mintákkal, divatokkal, mi pedig most összefésültünk párat.
Hangsúlyos falfestés, tapéta
Meglehet, hogy dekoratív és figyelemfelkeltő, de egy vendéglátóhelyen sokkal menőbb lehet, ha egy-egy falat, falrészt hangsúlyosra festenek vagy tapétáznak.
Egy otthonban hamar rá lehet unni, és nem játékos lesz, hanem nyugtalanító.
Nem beszélve a kellemetlenebbnél kellemetlenebb falmatricák divatjáról. Leanne Ford és Ashley Hicks is így gondolja.
Túlzásba vitt minimál
Léteznek olyanok, akik mindent teljesen minimáldizájnnal oldanának meg, mindent a legsterilebben, legkockábban.
Ezzel ügyesen létre lehet hozni a tökéletesnek hitt teret, de otthont nem sűrűn, hiszen éppen az eredetiség, az élet hiányzik belőle. Lehet, hogy egy magazinban jól mutatna, de ezek nem komfortos életterek. Textúrák, anyagok, eltérő formák, színek kellenek. Danielle Nagel is ezt vallja.
Közhelyes feliratok, műalkotásként beállítva
Andrea DeRosa és Ashley Manhan Los Angeles-i belsőépítész guruk egyenesen rosszul vannak már a közhelyes feliratoktól, mantráktól, enteriőrökbe beállított egy-egy szavaktól. "Sweet Home", "Dream big", "Relax" és a többi... A két szakember szerint van sokkal szofisztikáltabb módja is annak, hogy kényelembe helyezzük a vendégünket, mint a "kapcsolj ki" fabetűk. Néhány csinos párna és egy kanapéra vetett pléd, például. Szuper, ha valakit motiválnak ezek a frázisok, de nem minden esetben illenek az otthonhoz.
Monokróm terek
Mike Russell szerint hamar unalmassá válik a monokróm, és akármekkora kedvenc a hófehér, a mentazöld, vagy a millenial pink, egyszerűen ez sem otthonba való. Egy kávézóban jó geg lehet egy sárga sarok, ahol a fotelektől a terítőig minden ilyen, de egy funkcionálisan használt lakásban csak nyűg.
Főleg a fehérrel szoktak elszaladni nagyon, az pedig nyomasztóan steril hangulatot teremt.
Egy stílusba, trendbe való beleragadás
Martyn Lawrence Bullard brit belsőépítész szerint éppen abban tudnak segíteni egy laikusnak, hogy tágítják az érzékelését, ízlését, és nem engedik beleragadni egy-egy divathullámba. Nem is kedveli a trend szót, mert ő maga szereti megteremteni azt. Loftstílus, shabby chic, minimál, vintázs... Nem jó ötlet kötni az ebet a karóhoz, mert elvész az egyéniség.
Bútorgarnitúrák, bútorcsaládok
Elég egyszerűvé teszi a választást egy-egy nagyobb bútoráruház azzal, hogy komplett garnitúrákat adnak ki, és ezzel segítenek a fantáziátlanabb vásárlókon, akik azt hiszik, ha minden ugyanolyan, azzal menő és rendezett otthont lehet kialakítani. Fern Santini éppen az ellenkezőjét állítja: túl uniformizált lesz a lakás, ha az étkezőgarnitúra, a nappali szekrénysora és a konyhabútor is egy családból való.
Éppen divatosnak számító minták túltolása
Egy ideje nagyon mennek a dzsungelminták, trópusi pálmalevelek, színpompás madarak. Jennifer Matthews, a Tempaper nevű, tapétákkal foglalkozó vállalkozás alapítója régóta állítja, hogy a csekély mennyiségű dzsungelminta (vagy bármely egyéb geometrikus stb.) a lakás előnyére válhat, de a halmozás és a minták túltolása inkább tolakodó, mint szexi.
Ez is érdekelhet:
enteriőr | interior design | dizájner | interior | belsőépítészet
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!