Koszos semmiből kortárs csoda, hozzá egy nagyon extrém háttérsztorival.
Titkos alagutak is futottak azalatt a londoni ház alatt, amelyet az Adjaye építésziroda újított fel valami bámulatos módon. Az elhagyatott londoni épület alatt egy, már betonnal feltöltött illegális labirintus terjeszkedett, melyet a hírhedt Hackney Mole Man névre keresztelt férfi ásott évekkel ezelőtt. William Lyttle még a hatvanas években kezdett egy elképesztő alagútrendszert ásni a háza alatt, amelyről végig azt állította, hogy borospince készül. Az akkor hetvenöt éves férfit 2006-ben kapcsolták le,
előtte viszont negyven év alatt sikerült egy teljes, illegális alagúthálózatot kiépítenie Hackney-ben.
Az azóta üresen álló, az alagutak fölött megrogyó épület most, a renoválások után Sue Webster művésznő otthona és egyben műterme lett, aki beleszeretett az épület bizarr múltjába – az átalakulás pedig úgy a legelképesztőbb, hogy megnézzük, milyen is volt előtte.
Tehát ilyen volt a Mortimer Road-i ház a felújítás előtt:
És ilyen fantasztikus lett az építészek szépészeti beavatkozása után:
A háromemeletes ház egy háromszög alakú alaprajzból indul, az építészek pedig a labirintusrendszerre emlékezve számos bejáratot alakítottak ki.
Több mint tizenötezer régi londoni téglát használtak a megrongálódott burkolatok helyreállításához, valamint kétezer tonna betontól is megszabadultak a renováláskor.
A ház mellesleg 1,2 millió fontért kelt el még 2012-ben egy aukción; a felújításkor feltárt alagutak pedig nyolc méter szélesek és húsz méter hosszúak voltak,
amelyekben többek között több autót és egy hajót is találtak az építészek.
Gyönyörű felújítás és nagyon bizarr háttértörténet: egy biztos, hogy ez a ház minden, csak nem átlagos.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Ed Reeve)
alagútrendszer | építészet | ház | illegális | felújításÍgy néz ki Frank Sinatra egykori otthona
Bárki megszállhat abban a dubaji penthouse-ban, amiért még Beyoncé is rajong

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!