Elég evidens, hogy a koronavírus-járvány után már sosem utazhatunk úgy, mint előtte. Az Airbnb egyik társalapítója mesélt az amerikai CNBC csatornának arról, hogy ők hogy látják az utazás jövőjét.
"Nem azt állítom, hogy az utazásnak befellegzett, csupán azt, hogy már sosem lesz a régi." – vallja Brian Chesky. Az Airbnb egyik atyja szerint teljesen megváltozhatnak azok a fő úti célok, melyek a világjárvány előtt a legnépszerűbbek voltak.
Az emberek sokkal szívesebben mennek majd olyan helyekre, ahol nem kell tömegre, tumultusra számítani.
Így előtérbe kerülhetnek olyan célállomások is, amelyek eddig meg sem mozgatták a wonderluster-generációt.
Cheskyt és üzlettársait mélyen érintette a világjárvány, hiszen az Airbnb akkor virágzik, ha van turizmus, ha az emberek kedvtelésből utaznak. Az elmúlt hónapokban pedig ez teljesen elmaradt, hiszen az egymástól elzárt országok között hatóságilag tilos volt az átjárás.
"Tizenkét éve építjük a cégünket, és egyszerre majdnem mindent elveszítettünk. Ehhez elég volt négy-hat hét is" – őszinte kijelentés, a világ egyik legjobban teljesítő online magánszállás-piacterének vezetőjétől.
Jó hír viszont, hogy 2020 júniusában szinte megegyező mennyiségű foglalásuk van Amerikában, mint tavaly ugyanekkor.
Hogy lehet ez? Természetesen a belföldi turizmus a magyarázat. Az emberek már nagyon vágynak a szabadságra, szeretnék elhagyni a hónapok óta egyetlen menedékként használt házaikat, lakásaikat. Szeretnék viszont biztonságban tudni magukat, és még bőven tartanak a járvány második hullámától is. Nem szeretnének repülőre ülni, szabályt szegni, vagy munka miatt utazni, csupán egy kis lélegzetvételre van szükségük. Új ingerekre, új helyekre. Olyan úti célokra, amelyeket autóval is meg tudnak közelíteni, és biztonságban tehetik mindezt.
Mindemellett Chesky szerint még jól is elsülhet a home office-éra. Mivel sokakat nem engednek még vissza a munkahelyükre, távmunkában dolgoznak, ezért mindegy, hol nyitják ki a laptopot, hol írnak e-mailt, hol fogadnak telefonhívásokat. Bárhonnan lehet dolgozni, és ez a bárhonnan lehet egy két állammal arrébb lévő ingatlan is.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
post covid | post-korona | utazási szokások | utazás | airbnb | koronavírus-járvány
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!