Close
Bezárták a legnagyobb múzeumokat a spanyol fővárosban

Bezárták a legnagyobb múzeumokat a spanyol fővárosban

A központi járványügyi intézkedésekkel összhangban Madridban csütörtöktől bezártak a legnagyobb múzeumok és több színház is, hogy így csökkentsék a koronavírus-fertőzés terjedését.

Miután a spanyol kormány elrendelte az ezer fősnél nagyobb, zárt helyen megtartott tömegrendezvények felfüggesztését, a kulturális tárca úgy döntött, átmenetileg bezárja a felügyelete alá tartozó múzeumokat, színházakat, koncerttermeket és egyéb, látogatható műemlékeket.

A döntés olyan turistalátványosságnak számító intézményeket érint, mint például az El Prado, a Thyssen-Bornemisza és a Zsófia királyné Múzeum, a királyi palota, illetve az El Escorial.

Barcelonában korlátozzák a Sagrada Familia bazilika látogatóinak számát, egyszerre csak ezren tartózkodhatnak az épületben. A Valenciában március elseje óta zajló, hagyományos téltemető Fallas ünnepséget is felfüggesztették, az elmaradt programokat várhatóan július közepén tartják meg.

A spanyol moziszövetség tájékoztatása szerint a mozik nem zárnak be, de kevesebb előadást tartanak kisebb közönség előtt, ügyelve, hogy biztonságos távolság legyen a nézők között. Az intézkedés a madridi tartomány mellett vonatkozik La Rioja tartományra és a baszkföldi Ávala megyére is. Ezek azok a területek, ahol fokozott a ragály terjedése.

Ez is érdekelhet:

(Forrás: MTI, fotók: Unsplash)

koronavírus | spanyolország | látványosság | múzeum | óvintézkedés

FOLYTASD EZZEL

Rendhagyó kártyapartin mutatta be teljes programját a harmadik Liszt Ünnep

Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Rendeld meg a Roadster magazin 13. számát!

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram