Európa legnagyobb jövőfesztiváljának idei központi témája a test és lélek egyensúlya, a mentális egészség globális válsága, de olyan magyar vonatkozású társadalmi kérdésekről is megnyitják a vitát, mint az akkumulátorgyártás szükségessége. A szeptember 21-22-én a Magyar Zene Házában rendezett Brain Bar több mint százhúsz előadót és száz programelemet sorakoztat fel. Bármi is foglalkoztat jelenleg, a fesztiválon hallhatsz a téged leginkább érintő, legaktuálisabb témákról, és felteheted a legnehezebb kérdéseidet is.
A Brain Bar idén is összehozza a világ legnagyobb tehetségeit, gondolkodóit és az érdeklődő hazai közönséget. Az első nap nyitó előadásában Dr. Sophie Bostock alváskutató a mára szinte mindannyiunkat érintő alvásproblémákra segít megoldást találni. Elmeséli, hogy hogyan hat mindennapi teljesítményünkre és pszichénkre a minőségi alvás, vagy éppen annak hiánya, és
megtanít, hogyan vedd át te magad az irányítást életritmusod felett.
A világhírű New Yorkban praktizáló pszichoterapeuta és bestseller-szerző Esther Perel, a modern emberi kapcsolatok és párkapcsolatok egyik legegyedibb gondolkodású szakértője most először lép színpadra hazánkban. A Brain Baron arról beszél, hogyan őrizheti meg egy társadalom az egészséges pszichikumát, és
mit tehetünk a világunkon átsöprő magány-járvány ellen.
Esther Perel előadását Dr. Szondy Máté pszichológus, az Oxfordban pszichiátriából PhD-ző Dombi Zsófia és az énekesnő Solére beszélgetése előzi meg, akik arra keresik a választ, mi történik a Z generáció szinte mindannyiunk elől rejtett belső világában. A két programelemből álló blokkot a szervezők különösen ajánlják hazánk mentálhigiénés szakembereinek, hiszen ezek itthon egyedülálló színvonalon emelik be a diskurzusba a mentális egészség témáját.
A két beszélgetésre bárki ingyenesen ellátogathat,
a Brain Bar pedig streameli is a programot YouTube-csatornáján.
A fesztiválra érkezik Christine Flaspohler is, aki csapatával azokat a szkafandereket tervezi, amelyeket a NASA űrhajósai a következő Holdra szállás során viselnek majd. Találkozhatsz Anouk Wipprecht holland tervezővel is, aki gondolatokkal irányítható, robotként működő ruhákat készít – többek között a Super Bowlra és a Cirque de Soleilnek. A jövőfesztiválon bemutatja mozgó, lélegző, sőt, a környezetükre is reagáló alkotásait.
A Brain Bar a legfontosabb hazánkat érintő kérdéseket sem mellőzi. Sor kerül hazánk első nyilvános akkumulátorgyár-vitájára: az LMP frakcióvezetője, Ungár Péter, a publicista-stand-upos Czeglédi Zoltán, a Századvégnél dolgozó Hortay Olivér és Várkonyi Gábor autópiaci szakértő csapnak össze a fesztivál második napján.
Esterházy Mátyás, Szoboszlai Dominik menedzsere arról beszél majd, hogy mit tanulhatnak a saját életpályájukat tervező fiatalok, a Z generáció tagjai a Liverpoolhoz igazolt futballtehetség rendkívüli történetéből.
A fesztivál egy beszélgetés erejéig összehozza a magyar újgenerációs hiphop legtehetségesebb képviselőit a szcéna hosszú évek óta mérvadó szereplőivel. Sisi, a Hősök rappere, Eckü, 6363, vagyis Gege, és az Irie Maffiából ismert Busa Pista arra keresik a választ Lil Frakk házigazdával, mit hoz a jövő a műfaj számára hazánkban.
A beszélgetést Sisi és Lil Frakk fellépése követi, de más elképesztő produkciók is várják a közönséget a Brain Baron: ott lesz Kiss V. Balázs bűvész-illuzionista és a Vibrotanica nevű, növényeket hangját életre hívó zenei performansz is.
Házigazdaként többek között a magyar podcast-kultúra nagy kedvencével, Linczényi Márkóval találkozhat a közönség. Ismét a Brain Bar moderátori felkérésére érkezik Budapestre Iain Lindsay volt brit nagykövet is, a stand-upos Sid Moorthy pedig már negyedjére vezeti a fesztivál beszélgetéseit.
Európa legnagyobb jövőfesztiváljának teljes programja elérhető a szervezők oldalán. A Brain Bar diákok és pedagógusok számára regisztráció jegyében ingyenesen látogatható, de bérletek és napijegyek is elérhetők a szervezők hivatalos oldalán. A legfrissebb információkért pedig kövesd a hivatalos Facebook-eseményt!
brain barRendhagyó kártyapartin mutatta be teljes programját a harmadik Liszt Ünnep
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!