Courchevel a luxus síterep, ahol Giorgio Armani is szívesen időzik

Ami Svájcnak St. Moritz vagy Zermatt, Amerikának Aspen vagy Vail, az Franciaországnak nem más, mint a festői és meglehetősen luxus körülményeket biztosító Courchevel. Síliftezett már ott Vilmos herceg és családja, állandó vendég a pályákon George és Amal Clooney, szívesen időzik a szikrázó napsütésben Giorgio Armani, a Beckham család nem hagyna ki egyetlen idényt sem. Annyi luxushotelt találunk ott, hogy kár lenne számolgatni, és a déli hüttés ebéd helyett akár Michelin-csillagos étteremben is ehetünk. Síélményt kínálnak, a legfelsőbb szinteken. 

Mit is jelent az átlag síelőnek a téli szezon: barátokkal és családdal megindul, vagy messzebbre, több utazással, de kedvezőbb árak felé, vagy közelebb, de az emeltebb síbérletek földjére. Öt-hét napot tölt el a terepen, a társasággal beosztja, ki milyen finomsággal érkezik, a főzést is felosztják egymás között, a nap folyamán a hüttézések alkalmával csak valami kisebb falat csúszik le: egy jó gőzgombóc, vagy esetleg rétes, pizza, kis forralt bor, habos kakaó. A nap lemegy, a kis társaság visszatér az alpesi házba, síbakancsok és snowboardcipők sorakoznak a radiátorok előtt, az összes fogason kabátok és overallok lógnak, gyors vacsora/szíverősítés, égő piros orcák, fekvés, és reggel minden kezdődik elölről.

Egy másik világban a sízők Genovába vagy Torinóba érkeznek repülővel, onnan pedig néhány óra alatt érik el Courchevelt, ahol már a kétszáz négyzetméteres lakosztályban bekészítve várja őket a Piper Heideieck limitált champagne. Teljes a panoráma a hegyekre, még ha a hatszáz kilométernyi összefüggő pályarendszer teljes rálátását nem is tudják garantálni. A lakosztályban nincs helye a vizes sícuccoknak, annál inkább a pihe-puha fürdőköntösnek, Diptyque minikozmetikumoknak és a szobaszerviznek.

A reggeli érkezhet ágyba, az ebéd a szálloda elegáns éttermében esedékes, síelés és masszázs után, aztán jöhet még egy kis siklás, majd este egy Michelin-csillagos vacsora.

Utána még van idő időzni a butikoknál, kinézni a következő szezonban viselendő prémium tolltöltetű kabátot, tervezői síszemüveget. Reggel pedig csupán bele kell bújni az előmelegített bakancsokba, és élvezni a masszázs- és az aromaterápia gyógyító hatását – úgy ledöngetni a fekete pályán, mint már régen!

Ez tényleg nem tündérmese, valahogy így telhet egy téli vakáció Courchevelben. A kisváros az ötvenes években vált közkedveltté, tökéletes fekvése miatt. Emile Allais, a Francia Síiskola alapítójának segítségével kezdtek hozzá a pályarendszer nagyszabású kialakításához, a kisváros élhetővé tételéhez úgy, hogy a környezetből semennyire se lógjon ki: ne legyenek magasba törő építmények, ne kelljen radikálisan megzavarni a környék floráját és faunáját.

Egy elég extrém dolgok, mégis megléptek: 1961-ben megépítették az úgynevezett altiportot, ami éppen az, amire gondolunk: egy reptér, kétezer méter magasan.

Láthattuk egyébként a meghökkentő és hihetetlenül rövid leszállópályát A Holnap markában, 1997-es James Bond-filmben is. A világ legveszélyesebb leszállópályái között tartják számon.

Legekben élen járnak: a világ leghosszabb egybefüggő pályarendszeréhez csatlakoznak, tényleg ott van a legtöbb luxushotel, mi több, vannak olyan "palotáknak" aposztrofált szállások is, melyek túllépik az ötcsillagos minősítést is. L'apoggée, Hotel Annapurna, Le Lana, Hotel la Sivoliére, Shemshak Lodge, White 1921, Chalet Edelweiss, csak hogy néhány előkelő szereplőt említsünk.

Courchevelben, ha az ember pénzénél van, semmi sem lehet akadály: érkezhet a hegycsúcsra helikopterrel, jóga- és pilatesedzőket fogadhat a szállodákban, hogy megfelelően nyújthasson a mélyhavas sízés után. Bázisugrás? Ratrakon való utazgatás? Mehet! Fatbike, méretes hójáró kerekeken, de akár hőlégballonozás is elérhető.

Több mint száz éttermet találunk Courchevelben, ezek közül rengeteg a csillagos is.

A Le 1947 névre hallgató étterem nem kevesebb mint három Michelin-csillagot tudhat magáénak, Yannick Alléno konyhája hosszú hónapokra előre telt házas, így a csupán kétcsillagos társaiba (például: Chabichou, Moraineres, Kintessence) esélyesebb a bejutás.

Ha nem is a mi asztalunk ez az eszeveszett luxus, de ha a közelben járunk (Les 3 Valléées síterep), érdemes megnézni Courchevel városkáját és a főúri dimenziókat. Tényleg nem kell Aspenig menni, sőt!

(Fotók: Unsplash, Getty Images, Pixabay, White1921, Chaletowners.com, Courchevel.com)

síelés | courchevel | aspen | gasztronómia | téli szezon

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom