Először le akarták bontani, de szerencsére időben rájöttek a történelmi értékére, és gyönyörűen belekomponálták az épülő ház terveibe.
A Will Gamble építésziroda építette meg ezt az elképesztően egyedi otthont az angliai Northamptonshire-ben. A projekt több ponton is különleges: adott egy létező, nagyon angolos ház, ahol egy nyugdíjas házaspár él. A pár szerette volna megtoldani a már létező, relatíve zárt és nem olyan világos téglaépületet egy üvegfalú, napfényes házrésszel. Ehhez viszont útban voltak valami romok, melyeknek egy részéről úgy tudták, hogy baromfiólként funkcionáltak. Kiderült azonban, hogy a romok egy része egy tizenhetedik századi angol pergamenkészítő műhely maradványai.
Amint kiderült a történelmi jelentőség, a megrendelők is elálltak a lebontástól, és az építészek újratervezték a házkiegészítést úgy, hogy a romokat is belefoglalták a tervekbe. Így a történelem varázsa körülöleli a modern épületrészt, hihetetlenül egyedi karaktert adva a házrésznek, melyben egy amerikaikonyhás nappalit és étkezőt alakítottak ki a tervezők.
Az újratervezés közben az építészek azt is megtudták, hogy a helyiek úgy beszélik, a pergamenműhely a királyi család tagjainak készített papírt, ezért nagyon fontos romokról beszélünk a kis közösség életében. Ezért az építésziroda a helyi önkormányzattal és a Historic England örökségmegőrző szervezettel egyeztetve tervezte meg a házrészt, a romok egy részéhez nem is nyúltak hozzá, hogy látható maradjon a régi falak belső része is.
A végeredmény pedig egy mesés kerti konyharész, melyet sok száz éves romok ölelnek körül. Szép munka!
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Johan Dehlin)
rom | nagy sztori | baromfiól | ősi | 17. századÍgy néz ki Jennifer Lopez 15 milliárd forintos villája
Elképesztő környezetben fekszik Kevin Costner pazar és egyébként kiadó birtoka

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!