Egy milánói építészstúdió, a Peter Pichler Architecture kidolgozott egy remek koncepciót, ami alapján kissé futurisztikus, ugyanakkor maximálisan környezetbarát faházakat telepítenének az olasz Dolomitok oldalába.
A projekt keretein belül egy már létező hotelt bővítenének ki a további szálláshelyekkel, amelyek a természet maximális közelségének köszönhetően egészen újszerű élményt garantálnának a látogatók számára. A faházikók elnyújtott alakját a környező fenyőfák ihlették.
A kétszintes lakóegységek 35-45 négyzetméternyi helyet biztosítanak, az alsó szinten egy társalgó, míg az emeleten a hálószoba és a fürdő kapott helyet.
A két szintet kis belső lépcsősor kapcsolja össze. Míg kívülről feketére festenék, belül meghagynák a fa természetes színét, ezzel megteremtve a kellemes, meleg és otthonos környezetet. Erre nagyban ráerősítenek a jókora ablakok, amelyeken keresztül meg lehet csodálni az olasz Dolomitok minden szépségét.
A projekt tulajdonképpen azt a célt szolgálná, hogy meghonosítsa a turizmus egy új, természetközelibb formáját, egészen újszerű és egyedi élményt nyújtson a hagyományos hotelekhez képest. Ezek a kompakt kis faházikók lehetővé teszik, hogy lakóik beleolvadjanak a természetbe, eggyé váljanak a környezettel. Ha pedig már a Dolomitoknál tartunk,
akkor bizony ez is érdekelhet:
(Képek: World Architecture)
faház | olaszország | fenntartható | építészet | dolomitok | dizájn
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!