Leeuwarden
Frízföld északon fekvő fővárosában már szó szerint más nyelvet beszélnek, mint Amszterdamban vagy Rotterdamban, állítólag még a hollandok is zavarba jönnek attól, hogy mennyire más az a vidék. Itt, a Grote Kerkstraaton lakott Mata Hari, és itt nőtt fel MC Escher, az utcácska megnézése után pedig jöhet
a város legnagyobb látványossága, a ferde, befejezetlen De Oldehove torony, ami kevésbé ismert, mint a pisai, de jobban dől annál.
Láthatunk még hatszáz emlékművet, a Fríz Múzeumot, meg a börtönből kultúrközponttá alakított Blokhuispoort-ot, ahol azóta étterem, kávézó és könyvtár van. És van a városban egy Planetárium, benne a világ legrégebbi működő naprendszer-modelljával.
Az egykori főposta épülete ma szálloda (Post-Plaza Hotel & Grand Café), levéltálcákkal, postaládákkal, sárgaréz telefonokkal és fa kapcsolótáblával.
Vissza a cikkhezAz ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!