Close
Négy este, négy fellépő, négy rendkívüli koncert – Ezért várjuk már nagyon a Hey, June!-t

Négy este, négy fellépő, négy rendkívüli koncert – Ezért várjuk már nagyon a Hey, June!-t

Egyedi hangszereléssel, rendhagyó felállással és kizárólag erre az alkalomra készülő meglepetésekkel is készülnek a Müpa könnyűzenei sorozata, a Hey, June! idei fellépői.

Június 6. és 9. között érkezik a Bohemian Betyars, az elmúlt években egyre népszerűbb 4S Street, ott lesz a magyar hiphopújhullám legfelkapottabb sztárja, Co Lee, és a nyolcvan éve született Jim Morrisonról is megemlékeznek. Előttük azonban még a hazai skaszcéna legsikeresebb formációja, a PASO repíti el a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem közönségét (és annak névadóját is) a karibi térségbe!

Adott egy zenekar, amelynek neve az elmúlt két évtizedben gyakorlatilag egybeforrt a hazai skazenével. És adott egy kétszeres Latin Grammy-díjas zenei producer, aki nem mellesleg hatalmas rajongója a mi Bartók Bélánknak.

Hogy a kettőben mi a közös, arra május 19-én kapjuk meg a választ.

Ekkor mutatja be ugyanis a Pannonia Allstars Ska Orchestra az amerikai, de az elmúlt húsz évben Brazíliában élő Victor Rice-szal közösen készített legújabb lemezét, amelyen a magyar népdalkincs válogatott dalait helyezték át az egzotikus, karibi zenei környezetbe. A PASO húszéves karrierjében abszolút egyedülálló projekt természetesen unikális felállásért is kiált: KRSA és zenekara népzenei körökben ismert zenészeket hívott el erre az estére, sőt, ezúttal még az Aurevoir. frontembere, Agócs Marci is csatlakozik hozzájuk a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem színpadán.

A Hey, June! koncertek velejárója, hogy a fellépő együttesek mindig valami egyedi, tőlük nem megszokott koncepcióval érkeznek a Müpába.

Ez természetesen az idei sorozatban sem lesz másként: négy este, négy fellépő, négy rendkívüli koncert várja majd a nézőket a Fesztivál Színházban június 6. és 9. között.

A sort egy kifejezetten erre az alkalomra összeállt projekt nyitja: Nové Soma (Middlemist Red, MORDÁI), iamyank és Vangel Tibor (Sexepil, Volkova Sisters) nem kisebb kihívásra vállalkoznak, mint hogy a 21. század hangján idézzék meg Jim Morrison, a 20. század egyik legnagyobb hatású rockzenekara, a The Doors ikonikus frontemberének pszichedelikus életművét.

Visszatér zenei gyökereihez a közvetlen hangulatú koncertjeiről és pörgő ritmusú muzsikájáról ismert Bohemian Betyars. A magát speed-folk-freak-punk zenekarként definiáló együttes a hazai és nemzetközi turnék után nemcsak fizikailag, de stílusában is hazatér, hiszen müpás koncertjükre alapvető zenei hatásaik – a magyar népzene, a tradicionális cigányzene és a balkáni, fúvósokban bővelkedő folk – keresztmetszetében gondolták és hangszerelték újra dalaikat. Az eredetileg hatfős zenekar erre az estére fúvósokkal, vonósokkal és a Parno Graszt tagjaival egészül ki.

Halász Kolos, vagy ahogy többen ismerik, Co Lee dinamitként robbant be a magyar hiphopszíntérbe és vált egy csapásra a műfaj egyik nagy ígéretévé. Tizenöt évesen Bécsben, egy amerikai magániskolában kezdett el rappelni, többek közt ennek is köszönhető, hogy angolul és magyarul is magabiztosan pörög a nyelve. Az angol sikerdalok és egy Beton.Hofival közös turné után nemrég jelent meg első magyar nyelvű albuma is, a Cirque de L’homme. A címválasztás nem véletlen, Co Lee ugyanis sok más mellett – többször modellkedett Kínában, tanult trombitálni, dobolni, járt futni, sőt, még egy kungfumesterhez is beíratták – a bohócéletbe is belekóstolt a cirkusziskolában. De valahol mindig is egyértelmű volt számára, hogy a zene az ő útja, amelynek következő állomása a belváros füstös underground klubjai után a Müpa Fesztivál Színházának színpada.

A 4S Street tagjai gyermekkoruk óta ismerik egymást, hiszen mind a székelyföldi Gyergyószentmiklóst tekintik otthonuknak, mégis csak 2018-ban döntöttek úgy, hogy közös zenekart alapítanak. És milyen jól tették!

Könnyed, pop-folkos, fülbemászó dalaikkal hamar belopták magukat a közönség szívébe, és alig egy évvel az indulás után már a magyarországi színpadok visszajáró zenekarává váltak.

A rajongók mellett a szakma is felfigyelt rájuk, hiszen szerzeményeik 2018-ban és 2021-ben is elnyerték „A legszebb erdélyi magyar dal” címet, tavaly pedig a Petőfi Zenei Díjátadón „Az év zenekara” elismerést zsebelhették be. Első müpás koncertjükre a rendhagyó felállás és műsor mellett kizárólag erre az alkalomra szóló meglepetésekkel is készülnek.

koncert | program | June | müpa | fellépők

FOLYTASD EZZEL

Ritmus, ha elkap – Ezeken a kihagyhatatlan Bartók Tavasz-programokon el fog

Szabad szemmel is elképesztően látványos bolygóegyüttállás lesz a jövő héten

Rendeld meg a Roadster magazin 11. számát!

Mi a közös Rio de Janeiróban, egy alig ismert horvát luxus menedékben, és egy hotellé alakított New York-i reptéri terminálban? Mindet bemutatjuk a Roadster legfrissebb számában! Ezeken kívül találkozunk a világ egyik legnevesebb dizájnerével, Jaime Hayonnal, bemutatunk hat remek hazai kabinházat és kiderítjük, hol lehet jó vermutot inni Magyarországon. Ezzel még nincs vége, ugyanis elmentünk Provence-ba és kipróbáltuk az új 7-es BMW-t, Svédországban pedog a Toyota RAV4-et. Egy asztalhoz ültettük Péterfy Bori rocksztárt, Gerendai Károly kultmogult, Szabó Simon színészt, Molnár S. Szonja kurátort és Tombor Zoltán fotográfust, és kifaggattuk őket Budapesthez fűződő érzelmeikről. Elmeséljük milyen Marokkó egyik feltörekvő szörfmekkája, Taghazout, és benézünk a főváros új dizájnhoteljébe, a Verno House-ba is. Megszólaltatjuk még Kertész Attila képzőművészt, Sivák Zsófit, a Heves-megyei kocsmák Robert Capáját, és még Puzsér Róbert is tollat ragadott a kedvünkért. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Close