Rendhagyó kiállítás a holdra szállás 50. évfordulójáról
Az Apollo–11 legénységnek 1969. júliusi küldetése nem csak történelmi és tudományos és áttörés volt. A hidegháború csúcspontján – vagy mélypontján – végrehajtott holdra szállás olyan, korábban hihetetlen teljesítménynek számított, hogy hirtelen olyan, szintén utópisztikusnak tűnő gondolatok is közelebb kerültek a valósághoz, mint például a más, ismeretlen civilizációkkal való kapcsolatfelvétel.
„A holdra szállás időben egybeesett a mikroelektronika és telekommunikáció rohamos léptékű fejlődésére támaszkodó Művészeti és Technológiai Mozgalom kibontakozásával, a kinetikus, a kibernetikus és a telematikus művészet nemzetközivé válásával, és a Victor Vasarely nevével fémjelzett op-art irányzat térhódításával”
– olvasható a budapesti Vasarely Múzeum Holdmúzeum 1969 – Művészet és világűr című kiállításának leírásában.
A múzeum ugyanis rendhagyó kiállítással emlékezik meg arról, hogy az ember egy másik égitestre lépett, és a technológiába vetett bizalom eufóriáját közvetítő alkotásokon mutatja be a művészet és a világűr kapcsolatát. A Holddal és a világűrrel kapcsolatos műtárgyak mellett korabeli űrhajózási eszközök, és a két első, 1969-ben végrehajtott holdra szállást megörökítő archív felvételek teszik teljessé a tárlatot.
Holdmúzeum 1969 – Művészet és világűr | Vasarely Múzeum, 1033 Budapest, Szentlélek tér 6.
Megtekinthető szeptember 22-éig. További információ itt.
Ez is érdekelhet:
Holdra szállás | művészet | vasarely múzeum | múzeum | űrkutatásÍgy ünnepelheted a nyitás évfordulóját a főváros egyik leglenyűgözőbb épületében
Hollandia mostantól három évig megszállja Budapestet
