Ha megszavazzák, ez lesz a huszonötödik világörökségi helyszín az Egyesült Államokban.
Az UNESCO Világörökség részének olyan helyszíneket választanak világszerte, amelyek az emberiség számára kiemelkedő értékű kulturális és természeti örökséget testesítenek meg. Olyan turisztikai látványosságok juthatnak róla eszünkbe, mint a Tádzs Mahal, a kínai nagy fal, az Akropolisz vagy éppen Budapest látképe. A legújabb várományos, egy amerikai helyszín azonban egészen meglepő helyen, Ohióban található.
Ohio gyakran méltatlanul alulértékelt úti cél az Egyesült Államokban, holott olyan izgalmas helyeket tartogat, mint a Hopewell Ceremonial Earthworks, amelyet az UNESCO Világörökségi Bizottsága Szaúd-Arábiában várhatóan felvesz a nemzetközi rangsorba. A területen összesen kilenc régészeti lelőhely található, mindegyik egy bennszülött népcsoporthoz tartozik. Az ősi földkupacokat a Hopewell-ek építhették, a népcsoport időszámításunk előtt 100 és 500 között virágzott.
Úgy tudni, a földrakásokat különböző szertartásokra használták.
Kheopsz piramisa például elférne a Wright nevű földhalomban, míg az úgynevezett Nyolcszög, a Hopewell másik régészeti helyszíne olyan hatalmas, hogy a Colosseumot négyszer bele lehetne tenni. A területen feltárt leletek arról is árulkodnak, hogy kétezer évvel ezelőtt a terület fontos vallási központ lehetett, így
a szakrális építészeti kincsek sorát gazdagítanák a világörökségi helyszínek között.
A nemzeti park fenntartói abban bíznak, hogy a jelölés és a világörökségi rangra emelés több turistát vonz majd Ohióba, hogy megismertessék velük az őslakosok örökségét.
(Forrás: Architectural Digest, fotók: Getty)
unesco | világörökség | földhalom | ohio
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!