Franciaország megmutatja, milyen lesz nyártól a múzeumba járás

Június 2-tól fokozatosan kezdenek újranyitni a koronavírus-járvány miatt Franciaországban március közepén bezárt állami kulturális intézmények, de a Louvre csak júliustól fogad ismét látogatókat.

Franck Riester kulturális miniszter közleménye szerint "minden szükséges intézkedést meghoznak a dolgozók és a látogatók egészségének megóvására", így ezentúl a legtöbb nagy múzeum csak előzetes foglalás után látogatható, minden kulturális intézményben kötelező lesz a maszkviselés, és az előre meghatározott útvonalakon kell a látogatóknak haladniuk annak érdekében, hogy minél kevesebb ember útja keresztezze egymást. Számos múzeum meghosszabbítja nyitvatartási idejét.

A nagyobb múzeumok közül Párizsban az afrikai és óceániai művészeteket bemutató Quai Branly Múzeum június 9-től, az Orangerie június 22-től, az Orsay Múzeum június 23-tól látogatható. Nizzában a Marc Chagall Múzeum június 20-án, a Földközi-tenger partján található országok művészetét bemutató marseille-i MUCEM pedig június 29-én nyit ki.

Július 1-jén nyit a párizsi Grand Palais kiállítócsarnok és a kortárs művészeteket bemutató Pompidou Központ, de a mecénások és az intézmény baráti körének tagjai már június 26-tól látogathatják a kiállításokat. A világ leglátogatottabb múzeumának számító Louvre július 6-tól, a Rodin Múzeum július 7-től várja az érdeklődőket.

A Louvre Carroussel udvara viszont már szombattól, a Tuilériák kertje pedig vasárnaptól nyitva lesz, a Lensban található fiókmúzeum parkja szerdától, a Soleils noirs (Sötét napok) című tárlat pedig június 10-től ingyenesen várja az érdeklődőket.

Az állami fenntartású kastélyok közül a Párizshoz közeli Fontainebleau és a dél-franciaországi Pau július 1-jén, a Loire-menti Chambord július 5-én, Versailles pedig július 6-án nyit meg. A filmmúzeum, a Cinématheque Francaise július 15-től, a párizsi Picasso Múzeum pedig július harmadik hetétől várja ismét az érdeklődőket. A nemzeti műemlékközpont a június 6-ával kezdődő héten negyvennyolc emlékművet, a következőn pedig harminckettőt nyit meg a nagyközönség számára.

Ez is érdekelhet:

Így néz ki Abu-Dzabi monumentális Louvre-ja egy magyar fotós szemével

Az első olyan múzeum, amely Franciaország határain kívül esik, és a párizsi Louvre nevét viseli.

(Forrás: MTI, fotók: Unsplash)

kastély | éouvre | franciaország | előírások | újra

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom