A közkönyvtárak is ugyanúgy betartják a rendeleteket New Yorkban, és jelenleg éppen határozatlan ideig bezárásra kényszerült a város legnagyobb és legszebb könyvszentélye is. Megnyitották viszont e-book rendszerüket, a SimplyE-t. Olvasótagság sem kell hozzá, AppStore-ból és Google Playből is letölthető.
Éjjel-nappal kölcsönözhetünk, ha szeretjük az e-bookokat, hiszen a New York Public Library a SimplyE applikáción keresztül ingyenes könyvletöltést biztosít mindazoknak, akik szívesen élnének a lehetőséggel.
Egy ember legfeljebb három kötetet tölthet le, követve a mértékletesség elvét.
Persze, a legkedveltebbekre várólista van, amire fel kell iratkozni, így például ne számítson senki Harry Potterekre, a Trónok harcára, vagy a Vajákra, de sok érdekességet, kincset lehet találni, random nézelődés közben. A szolgáltalás működik, nekünk már sikerült is beszerezni egy Mark Twain-regényt.
Mintegy nyolcszázezer digitalizált dokumentum, kézirat, fotó, térkép között is nézelődhetünk, ha inkább ez az érdeklődési körünk. Illatuk sajnos nincs, de azért ez egy elég nagylelkű lépés a világhírű könyvtártól.
Ez is érdekelhet:
karantén | e-könyv | new york public library | olvasás | könyv | szabadidő
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!