Bjólfur konzolos gyűrű formájú kilátója zseniális látványt nyújt majd az izlandi fjordra.
Az Esja Architecture és az Arkibygg Arkitektar építészeti stúdió kollaborációjából születik meg az a gyűrű alakú kilátó, amely hatszázötven méter magason, a Bjólfur-hegy lejtőin fekszik majd.
A különleges építménynek köszönhetően a fjord valóban a lábaink előtt heverhet.
A kilátót úgy tervezték, hogy tökéletes panorámát biztosítson a Seydisfjordur városát körülvevő tájra, miközben egy jellegzetes építészeti remekmű is egyben.
Nevét a fjord első telepesének tulajdonában lévő viking gyűrűről kapja
és tényleg 360 fokos kilátást biztosít az oda érkezőknek.
A látvány minden irányban lenyűgöző lesz: a környező meredek hegyekre, a keskeny völgyre, a végtelen vízesésekre és a gyönyörű városra egyaránt lepillanthatnak a kirándulók. A belső íven futó padsor pedig lehetővé teszi azt is, hogy a látogatók a kilátó bármelyik pontján megpihenjenek és gyönyörködjenek a tájban,
akár egy múzeumban a legszebb műalkotásokban.
A 32 méter átmérőjű sétánykilátót konzolokkal fogják rögzíteni, belsejében egy padrendszert építenek ki, a korlátokat vörösfenyőből és rozsdamentes acélból készítik el.
A tervek szerint a kilátót 2024-ben adják át.
Az időjárástól függően lesz csak látogatható; ha havazás, jégeső, vagy erős szél uralja az időt, azonnal lezárják. Egyelőre azt tervezik, hogy csak nyári időszakokra nyitják meg. Izland gyakran szélsőséges időjárása miatt a kivitelezést is gyorsan kell megvalósítani, a projektbe helyi vállalkozókat is bevonnak majd, akik jól ismerik a terepet és a kihívásokkal teli körülményeket is.
(Forrás és fotók: Dezeen)
izland | építészet | kilátó | fjord | sétányRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!