Sokan nem értik, mit művel Anglia karanténügyben

Az Egyesült Királyságban továbbra is két hét izoláció vár azokra, akik belépnek az ország területére.

Az országba érkezőknek negyvennyolc órával a beutazás előtt ki kell tölteniük egy egészségügyi dokumentumot, amiben meg kell adniuk az elérhetőségüket, és azt az angliai lakcímüket, ahol a karantént eltöltik. Aki ezt megtagadja, nagyjából negyvenötezer forintos bírságra számíthat.

Továbbá, aki megszegi a karantént, közel félmillió forintot is fizethet büntetésképpen.

Az Egyesült Királyságban eddig 289 ezer esetet regisztráltak, ami az Egyesült Államok, Brazília és Oroszország mögött a negyedik legmagasabb (Kína nincs benne, mivel ők minden bizonnyal nem adtak ki pontos adatokat a megbetegedések számáról). Eddig negyvenezren haltak meg a szigetországban, ami a legmagasabb adat Európában. A BBC szerint ezek az intézkedések minimum június végéig fognak tartani.

Miközben egyre több európai ország nyitja meg határait, a karantént sok brit szakember feleslegesnek tartja.

„Hotelek, turistaattrakciók, éttermek ezrei, és összességében a brit turizmus számára július és augusztus kulcsfontosságúak” – mondta Michael O’Leary, a RyanAir tulajdonosa, aki az egész karantént egy politikai mutatványnak nevezte.

„Munkahelyek ezrei fognak elveszni emiatt a hülye és teljesen hatástalan karantén miatt” – tette hozzá.

Angliában egyelőre nem kérnek a turistákból

Willie Walsh, a British Airways egyik tulajdonosa szerint a kormány nem egyeztetett a légitársaságokkal a kérdésben. Priti Patel belügyminiszter a BBC-nek azt mondta, a karantén célja, hogy megvédje a közegészséget, mivel az Európából esetlegesen Angliába érkező vírus „nagy fenyegetést jelent”.

Ryanair | karantén | koronavírus | egyesült királyság | utazás | priti patel

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Íme, Dubaj másik oldala, amibe nagyon könnyen bele lehet szeretni
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom