Hogyan lehet közösen megoldani egy ilyen kihívást? Vajon összehoz minket annyira ez a járvány, hogy más betegségek ellen is össze tudjunk fogni globálisan? Mi az, hogy természetes helyzet, és milyen helyzetben élünk most, mi fontos akkor, és mi fontos most?
A Highlights of Hungary az előző adással egy olyan podcastsorozatot indított el, mely a koronavírus kapcsán felállt helyzetet dolgozza fel különböző szemszögekből, különböző meghívott beszélgetőtársakkal. Ezúttal, a Special #2 epizódban Németh Franciskát, a János Kórház ápolóját, Somogyi Krisztina vizuális környezetkutatót, építészkritikust és Dr. Peták István orvost, rákkutatót, az Oncompass Medicine tudományos igazgatóját kérdeztük.
Németh Franciska az egészségügyben dolgozók nagyobb megbecsülésére hívja fel a figyelmünket. „Azt kell, hogy tanulságként magunkkal vigyünk, hogy ennél egy kicsit jobban meg kell becsülnünk az egészségügyben dolgozókat a kutatóktól elkezdve az ágy mellett dolgozókig, mert amikor jön a baj, az egészségügy akkor fog tudni majd ott lenni kellő módon felvértezve ezekben a helyzetekben, ha a kellő figyelmet és törődést megkapják. És ez mindenkire vonatkozik."
Dr. Peták István a digitális technológia minél jobban beépítésének kiemelése mellett szintén hangsúlyozza a bizalom és kommunikáció fontosságát. „A kutatók és a társadalom közötti párbeszéd, remélem, javulni fog, és meghalljuk a hangjukat a tudósoknak, orvosoknak, és a társadalom felhasználja a tudást és információt, amit ők felajánlanak, így jobban fel tudunk készülni a következő kihívásra is.”
Somogyi Krisztina számos aspektusát leírja az aktuális helyzetnek, de a járvány egy pozitív hozadékára is rávilágít. "Az az egyik pozitívuma, hogy felhívja a figyelmet olyan dolgokra, amik nem tudatosuló természetűek, és elkezdjük nézni azt, hogy nekünk mi érték, mi nehézség, mi az, ami jól működik, mi az, ami nagyon hiányzik, vagy felesleges volt az életünkben. Amikor visszatérünk a normális kerékvágásba, akkor lehet, hogy szokásokat vagy akár fogyasztási módokat elengedhetünk, vagy bizonyos dolgokat áttehetjük a virtuális térbe."
A podcastet ide kattintva lehet meghallgatni, a második special epizód errefelé található.
További kapcsolódó tartalomért kövesd a Highlights of Hungary Facebook- és Instagram-oldalait.
járvány | highlights of hungary | podcast | koronavírus
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!