Egyre több turisztikai szolgáltatás kerül a mexikói hadsereg kezébe Andrés Manuel López Obrador elnök megbízásából. Repülőtereket, szállodákat, vasutakat, de még turisztikai parkokat is irányítanak.
Most pedig egy légitársaságot is indítottak Mexicana néven, amely a hírek szerint megfizethető belföldi járatokat kínál majd az ország legnépszerűbb üdülőövezeteibe, például Cancúnba, Puerto Vallartába, Los Cabosba, Zihuatanejóba, Acapulcóba és Mazatlanba. Az első járat kedden indult Mexikóvárosból Tulumba. A tervek szerint az állomások között olyan kisebb repülőterek is szerepelnek majd, ahová jelenleg kevés a járat, vagy nincs egyetlen sem.
A légicég valójában nem teljesen új, hanem az 1921-ben alapított Compañía Mexicana de Aviación örököse, amely 2010-ben, a privatizációt követően pénzügyi problémák miatt szüntette be a működését.
A társaság elsősorban az áraival szeretne versenyelőnyre szert tenni: az első 425 eladott jegy körülbelül nyolcvanhárom eurónak, vagyis 32 ezer forintnak megfelelő összegbe került a Mexikóvárosból Tulumba tartó járatra, ami a kormány szerint nagyjából harminc százalékkal olcsóbb, mint más cégeknél. A járatok három-négy naponta, főként hétvégén közlekednek jelenleg három Boeinggel és két kisebb lízingelt Embraerrel.
A mexikói elnök 2018-as hivatalba lépése óta gyakran bírálta az állami vállalatok privatizációit, és úgy véli, a megvesztegethetetlen fegyveres erőknél jó kezekben vannak a cégek.
A Mexicana a Yucatán-félszigeten szintén részben a katonaság által épített és üzemeltetett vasútvonal, a Tren Maya szolgáltatásait is kiegészíti majd.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images, Unsplash)
légitársaság | turizmus | repülő | Mexicana | utazás | mexikó
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!