Gyűjtőkampányt indított a Néprajzi Múzeum, melynek segítségével akár bármelyikünk bekerülhet majd a tárlatba. A #karanténtárgyak kezdeményezés lényege, hogy fotókat várnak a négy fal között ragadt emberektől, minden olyan tevékenységről, tárgyról, amelyek szebbé és tartalmasabbá teszik a karanténidőket.
A remek ötlet segítségével együtt dokumentálhatjuk ezt az időszakot, ami most nagyon nehéz, de hamarosan már csak egy rossz emlék lesz. A hétköznapok, a napi rutin megváltozott, és éppen erről szeretnének egy fotós gyűjteményt létrehozni, hogy a jövő generációi is tájékozódhassanak majd a karanténba zárt 2020-as időkről. Elvégre, mi is nagyon szeretünk archív felvételeket, fotókat nézegetni nagyszüleink mindennapjairól.
Most együtt készíthetjük elő a kordokumentumokat, melyeket unokáink, dédunokáink vizsgálnak majd érdeklődve.
A felhívásban a Néprajzi Múzeum azt kéri a kampányhoz csatlakozókhoz, hogy készítsenek egy-egy fotót a tárgyról vagy tevékenységről (nem tárgyról), majd egy rövid leírást, történetet is csatoljanak hozzá. A dokumentumokat a [email protected] címre várják, mindenről,
- “ami otthon tart;
- ami kijuttat;
- ami korlátoz;
- ami szabaddá tesz;
- ami hiányzik;
- ami védelmez;
- ami veszélyt jelent;
- amit megtaláltál;
- amit elvesztettél;
- amit megszereztél;
- amit kidobtál;
- amit létrehoztál;
- amit átalakítottál;
- ami kifejezi a karanténnal kapcsolatos érzéseidet, gondolataidat;
- ami nem egészen tárgy, de mégis a karantén miatt lett része életednek;
- és bármi, amire mi nem gondoltunk, de szerinted bekerülhet a #karanténtárgy gyűjteménybe.”
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
karantén | koronavírus-járvány | kortörténet | néprajzi múzeum | koronajárványEgzotikus ízek, romantikus séták és egy mesebeli kastély – Ajándékötletek Valentin-napra
Ezért vacsoráznak mindig ennyire későn Spanyolországban

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!