Kizárólag organikus alapanyagokból készült ez a páratlanul környezetbarát cipő

Biológiailag teljesen lebomló és komposztálható, száz százalékig természetes.

A kanadai Native Shoes elhivatott a környezetvédelem mellett, éppen ezért igyekeznek olyan lábbeliket készíteni, amelyek nem járulnak hozzá a brutális mértékű műanyagszennyezéshez. A vállalat szerint csak az Egyesült Államokban 300 millió pár cipőt dobnak ki az emberek, amelyek túlnyomó többsége a hulladéklerakóban végzi. Ott pedig gyakorlatilag soha nem bomlanak le, hiszen műanyagból és kémiailag kezelt anyagokból készültek.

Szerencsére azért akadnak már olyan kezdeményezések, amelyek igyekeznek változást hozni. A Native Shoes egyik cipője például kizárólag növényi alapanyagokból készült, biológiailag lebomló és komposztálható, vagyis egyáltalán nem terheli a környezetet.

Az egyszerűen csak Plant Shoe névre keresztelt lépő különböző műanyagok helyett többek között szerves pamutból és vászonból, eukaliptuszból, ananászhéjból és parafából áll össze.

A talprésze például 90 százalékban parafából, 10 százalékban szizálkenderből készült. A cipő egyes elemeit olívaolajban áztatott jutafonnal és természetes latexalapú ragasztóval rögzítik egymáshoz.

A Plant Shoe kétévnyi kutatómunka és tesztelés eredménye, a kanadai gyártó azonban továbbra sem dől hátra. A jövőben is azon dolgoznak majd, hogy minél inkább környezetbarát technológiákat alkalmazhassanak.

Ez is érdekelhet:
Az Adidas forradalmasítaná az iparágat egy 100%-ban újrahasznosítható cipővel

A német sportszergyártó elkötelezett a fenntarthatóság iránt, évek óta dolgoznak már környezetbarát gyártási megoldásokon. Ennek eredményeképpen az új Futurecraft Loop egyszerűen és teljes egészében újrahasznosítható.

(Képek: Native Shoes)

környezetbarát | lebomló | plant shoe | növényi | környezet | természetes

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Ilyen a „havas mindfulness”, avagy 5+1 út a belső békéhez télen
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom