Három ország. Három nagykövet. Huszonhét alulértékelt hely

Pedig érdemes túllépni a turisztikai közhelyeken, mert Franciaország nem csak Párizs és Provence, Skócia sem csak Glasgow és Edinburgh, és Svédország sem csak Stockholm. Hogy bebizonyítsuk, ez mennyire így van, felkerestük mindhárom ország magyarországi nagykövetét, és megkértük őket, hogy osszák meg velünk, melyek hazájuk méltánytalanul alulértékelt, kevéssé ismert részei.

Iain Lindsay

Az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete

Iain Lindsay nagy valószínűséggel a legkúlabb nagykövet, aki valaha megfordult Magyarországon – a középkorig visszamenőleg. Mivel skót, a megbízólevelét skót szoknyában adta át, elszavalta már nekünk a Nemzeti dal-t, hallhattunk tőle Juhász Gyula- és József Attila-verseket, közvetlen, derűs, és minden bizonnyal könnyedén levezényelne egy skót országimázskampányt.

Dundee nagyon jön fel mostanában. Londonban működik egy csodás és nagyszerű intézmény, a Victoria and Albert Museum, de nemrég Dundee is megnyitotta a saját V&A múzeumát, amit egy neves építész, Kuma Kengo tervezett. A tengerparton fekszik és fantasztikusan néz ki, szerintem nagyon megér egy utat. Skócia délnyugati része gyönyörű, de nem olyan népszerű, mint megérdemelné. Ha valaki Skóciába megy, akkor a két nagyvárosunk érdekli, a felföld, és ezek természetesen mind pompásak. A Dumfries és a Stranraer közötti rész is fantasztikus, és kevéssé ismert, és ennek a résznek partvidéke is gyönyörű, nagyon kedves környék.

Nagyon érdemes még elutazni a Külső-Hebridákra. Hosszú út, de megéri. Ez itt Európa vége, innen a következő megálló Izland, onnan meg Kanada. Fantasztikusan szép tájak vannak arrafelé.

Az igazság az, hogy kevesen veszik a fáradságot, hogy felfedezzék a skót szigeteket. A Skye sziget nagyon izgalmas, és akkor ott van az Islay, ahol remek whiskyk készülnek: Lagavulin, Laphroaig, Ardbeg, Bowmore és így tovább. A kedvenceim a füstös whiskyk, és azokat itt csinálják. És ha már szigetek: a Mull is rengeteg kincset rejt.

Pascale Andreani

Franciaország magyarországi nagykövete

Mivel a francia fővárosban született, a világ közepe számára csakis Párizs lehet, de azért akad még sok olyan hely, amit szeret. Hogy milyen ez a hely? Fontos, hogy tenger legyen a közelben, mert nagyon szeret úszni. Azért szerencsére gondolt azokra is, akiknek nem a víz a mindenük.

Franciaországnak nagyon sok kevéssé ismert része van, viszont nagyon sok olyan, ami világviszonylatban is elképesztően népszerű. Éppen ezért elég nehéz ez a kérdés. Franciaországban mindenki megtalálhatja magának, amit szeret, nagyon gazdag a természeti környezet. Vannak hegyvidékeink azoknak, akik síelni szeretnének, és több ezer kilométernyi tengerpartunk. Aki a városi kultúráért rajong, az sem fog unatkozni.

A Loire völgye ismert régió, de szerintem mostanában nem annyira népszerű, mint megérdemelné. Annyi kastély van azon a vidéken, hogy pár nap alatt végig sem lehet járni őket.

A francia Riviéra nagyon népszerű, de északon is vannak csodaszép strandok, amelyek sokkal kevésbé ismertek. Ott hidegebb van, de a vidék gyönyörű. Én a magam részéről nagyon szeretem az ország déli részét, de például Bretagne-t is. Nagyon tudom ajánlani Pornicot, ami egy tengerparti kisváros Bretagne-ban. Ugyanott van egy másik mesés kisváros, Dinard, csak északabbra fekszik. Délen Saint-Tropez nagyon ismert hely, és sokszor dugig van turistákkal, de a környékén lévő kis falvakat érdemes felfedezni, mert lélegzetelállítók. Amit szívesen kiemelnék ezek közül, az egy gyönyörű kisváros, Bormes-les-Mimosas. 

Niclas Trouvé

Svédország magyarországi nagykövete

Több mint huszonöt éves diplomatakarrierrel a háta mögött Niclas Trouvé tucatnyi helyen megfordult már. Olyan nyugodt városokban is, mint Helsinki vagy Tallin, és olyan kevésbé nyugodt országokban is, mint Irak, Pakisztán és Afganisztán. A listáját nézve egyértelmű, hogy ha otthagyná a nemzetközi diplomácia világát, erőlködés nélkül elhelyezkedhetne idegenvezetőként.

Svédországban a fővároson kívül is rengeteg izgalmas és csodaszép hely van. Höga Kusten a hazám egyik nagyon szép partvidéke. Arrafelé található a Högbondens világítótorony, ma egy festői hotelként működik. Egy másik nem mindennapi szálló az Ice Hotel, de a Lappföld svéd részén található Arctic Bath dizájnszállót is muszáj megemlítenem.

Gotland Svédország második legnagyobb szigete, ott érdemes ellátogatni Visbybe, ami arról nevezetes, hogy a középkori városközpont kiváló állapotban maradt fenn.

A közelben működik az ország egyik legjobb szállodája, a Furillen. Österlen (Skåne) a svéd Provence, nem véletlenül népszerű a művészek körében. Az ország nyugati partvidékén található két sziget, Åstol és Koster, ezeket is nagyon kevesen ismerik. Svédország legmagasabb hegyéig, a Kebnekaiséig sem sok turista jut el, és ugyanez igaz Venre, ami egy kis sziget Dánia és Svédország között. Gränna ennivaló kisváros, Visingsö pedig egy hosszú sziget egy még hosszabb tóban. Aki pedig a hegyekért és a téli sportokért rajong, felfedezheti Årét, ami a svéd Alpesek szíve.

Ez is érdekelhet:

Ezek a zöld oázisok teszik élhetőbbé a nagyvárosokat

Sok metropolisz úgy döntött, szeretné zöldebbé festeni a város képét néhány urbánus, mini dzsungel segítségével.

(Fotók: Unsplash, IceHotel)

pascale andreani | niclas trouvé | svédország | nagy sztori | london

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom